Pranešimai spaudai

2017
balandžio
20 d.

Rytoj vyks konferencija „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga“

autor. shutterstock.com

Penktadienį, balandžio 21 d., Seime vyks konferencija „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga“. Konferenciją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Britų taryba, Kultūros ministerija ir Krašto apsaugos ministerija.

Konferencijos tikslas – aktualizuoti visuomenės medijų raštingumo, kritinio mąstymo svarbą nacionalinio saugumo kontekste ir ieškoti būdų derinti skirtingų sričių vykdomas įvairių visuomenės grupių medijų raštingumo ugdymo veiklas.

„Iki 2020 m. medijų raštingumas atsiras visose mokyklose, tai bus integruota į bendrojo ugdymo turinį, į įvairius dalykus, bus apmokyti pedagogai. Jau dabar medijų raštingumo mokoma 200 mokyklų“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Tačiau, pasak ministrės, tik pamokų mokyklose nepakanka norint pasiekti, kad visuomenė išsiugdytų medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius. Todėl reikalingas ir kitų institucijų – Kultūros, Krašto apsaugos ministerijos – bendradarbiavimas.

Medijų raštingumas – tai gebėjimas tinkamai naudotis medijomis: žiniasklaida, socialiniais tinklais, kitomis priemonėmis, per kurias pasiekia įvairi informacija. Mokiniai mokosi analizuoti informaciją ir patys tapti jos kūrėjais, mokosi saugiai naudotis socialiniais tinklais, atpažinti propagandą.

Per konferenciją taip pat bus pristatyta kitų šalių patirtis didinant medijų raštingumo prieinamumą visuomenei. Ministerijų atstovai pristatys įgyvendinamas ir planuojamas priemones, ugdančias įvairių visuomenės grupių kritinį mąstymą.

Pasiteirauti apie konferenciją – Rasa Jančiauskaitė, Ugdymo plėtotės centras, tel. (8 5) 279 9599, el. p. rasa.janciauskaite@upc.smm.lt.

Daugiau informacijos http://www.upc.smm.lt/naujienos/konferencija/mir.php.

 

 

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. p. info@smm.lt