Pranešimai spaudai

2016
gruodžio
15 d.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasveikino inovatyviausius mokytojus ir mokyklų vadovus

Gruodžio 14 d. Vilniuje iškilmingai apdovanoti šių metų inovatyviausi mokytojai. Inovatyviausių mokytojų konkurso dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Dabartinis mokytojas turi domėtis pasaulio švietimo naujovėmis, susipažinti su pažangiausiomis metodikomis, mokėti jas taikyti. Žinoma – ir gebėti dirbti įdomiai. Jis turi būti iniciatyvus, kūrybingas lyderis, autoritetas savo mokiniams. Maža to, pageidautina, kad jis ne ką prasčiau už mokinius išmanytų šiuolaikines technologijas. Tai didžiuliai reikalavimai, kuriuos mokytojui iškelia dabartinė visuomenė. Dėl to nepaprastai džiugu, kad Lietuvoje turime tiek daug profesionalių, inovatyviai dirbančių mokytojų ir mokyklų vadovų“, – sakė ministrė.  

Pirmą kartą vykusi iniciatyva susilaukė didelio susidomėjimo – buvo gauta daugiau nei 200 paraiškų iš daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų. Inovatyviausiais išrinkti 6 mokytojai, taip pat įteiktos 4 papildomos nominacijos.

Inovatyviausia biologijos, chemijos mokytoja − Janė Liutkienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija. Fizikos mokytoja − Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazija. Inovatyviausias kalbų mokytoja (gimtosios ir užsienio) − Staselė Riškienė, Šiaulių raj. Kuršėnų Pavenčių mokykla. Inovatyviausias matematikas, IT mokytojas – Žydrūnas Tautvydas, Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla ir Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla. Inovatyviausias menų, technologijų mokytojas – Marius Narvilas, Vilniaus jėzuitų gimnazija. Inovatyviausia socialinių dalykų mokytoja – Loreta Latvienė, Kauno jėzuitų gimnazija.

Metų neformaliojo švietimo STEAM srityje teikėjas − M-Lab (Meškėnų laboratorija). Tarptautiškiausia mokykla − Šiaulių Lieporių gimnazija. Metų mokyklos vadovas – Rimtas Baltušis, Panevėžio rajono Velžio gimnazija. Metų publikos mokytoja – Edita Dijokienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija.

Apdovanojimų renginyje dalyvavo 200 mokytojų, mokyklų vadovų, savivaldybių atstovų, verslo bei kitų organizacijų atstovų.

Laimėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta iš nominacijų steigėjų ir švietimo ekspertų.

Išrenkant nugalėtojus buvo atsižvelgiama į tokius pagrindinius kriterijus: pedagoginį profesionalumą, ugdymo metodus, kaip mokytojas dirba su vaikais ir tėvais, pedagoginę lyderystę, t. y. mokytojo aktyvumą už klasės ribų, organizuojant papildomas veiklas, dirbant ekspertinį darbą, padedant kitiems kolegoms, tobulėjimą ir mokymąsi bei technologijų naudojimą ugdymo procese.

Inovatyviausių mokytojų konkursą organizavo „Žinių ekonomikos forumas“ kartu su UAB „Šviesa“ ir partneriais.

Daugiau informacijos galite rasti iniciatyvos internetinėje svetainėje.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. p. info@smm.lt