Pranešimai spaudai

2013
lapkričio
06 d.

Švietimo ir mokslo ministras: būtina išnaudoti skaitmeninės ekonomikos galimybes

Lapkričio 6 d. Vilniuje prasidėjusiame didžiausiame Europos informacinių ir ryšių technologijų  (IRT) forume „ICT 2013: Create, Connect, Grow“ su sprendimų priėmėjais, studentais ir novatoriais susitikęs Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis akcentavo skaitmeninių technologijų atveriamas galimybes.


Didžiulio susidomėjimo susilaukusį ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos rengiamą tarptautinį IRT forumą pasveikino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atvėrusi Lietuvos paviljoną, kuriame pristatomi geriausi Lietuvos išradėjai ir išradimai. Susirinkę į forumą geriausi Europos informacinių ir ryšių technologijų mokslininkai, ilgametę patirtį turinčių ir naujų bendrovių atstovai, skaitmeninių technologijų sektoriaus strategai svarsto Europos IRT politikos klausimus. Tris dienas truksiančiame renginyje apsilankyti planuoja apie 6 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio, tai didžiausias tokio pobūdžio renginys šiais metais Europoje.

„Skaitmeninė ekonomika sudaro didžiulę pasaulinės ekonomikos dalį. Pasaulio informacinių technologijų 2013  m. ataskaitos duomenimis, informacinių ir ryšių technologijų sektorius sukuria daugiau nei 6 mln. darbo vietų, – sako šį pusmetį ES šalių švietimo ir mokslo ministrų susitikimams vadovaujantis Dainius Pavalkis. – Todėl labai svarbu išnaudoti skaitmeninės ekonomikos siūlomas galimybes“.

Lietuvos švietimo ir mokslo ministras pabrėžia, kad Europai būtina skatinti universitetų ir verslo bendradarbiavimą, tarptautinių skaitmeninių kompanijų kūrimąsi ir augimą, mažinti atotrūkį tarp mokslo potencialo ir darbo rinkos poreikių, ypač – rengiamų specialistų pasiūlos ir paklausos darbo rinkoje.

„Europai reikia rasti savitą kelią, kaip didinti konkurencingumą. Tikiu, kad skaitmeninės priemonės atveria naujas galimybes verslui ir pramonei, naujus horizontus – mūsų mokslininkams, inovatyvius sprendimus – kiekvienam“, – akcentuoja ministras D. Pavalkis.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El.p. info@smm.lt