Pranešimai spaudai

2017
rugsėjo
06 d.

LEU siekis tapti VDU Švietimo akademija Vilniuje prieštarauja Seimo nutarimui

Siekis, kad LEU taptų VDU Švietimo akademija Vilniuje, neatitinka Seimo patvirtinto valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano nuostatų, pabrėžia Švietimo ir mokslo ministerija.

Lietuvos edukologijos universitete rugsėjo 6 d. kviečiamas LEU bendruomenės susirinkimas, kurio metu numatoma balsuoti dėl LEU tapimo VDU Švietimo akademija Vilniuje.

„Seimo patvirtintame plane yra pasakyta, kad švietimo ir ugdymo moksliniai tyrimai ir pedagogų rengimas turėtų būti sutelkti klasikiniuose universitetuose ir Šiaulių universitetiniame mokslo centre, išvengiant dubliavimo miesto mastu. Vilniuje didžiausias mokslo potencialas neabejotinai yra sutelktas klasikiniame Vilniaus universitete, kuris aktyviai plėtoja pedagogų rengimo programas ir rengiasi atlikti vieno svarbiausių nacionalinių pedagogų rengimo centrų misiją“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

Kaip pabrėžia viceministras, alternatyvos, dėl kurių turėtų diskutuoti LEU bendruomenė, yra dvi. Susijungimo su VDU atveju – tai LEU universiteto ar jo dalies persikėlimas į Kauną. Kita alternatyva galėtų būti LEU ar jo dalies įsiliejimas į Vilniaus universitetą.

2017 m. birželio 29 d. LR Seimo patvirtintame valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plane numatyta Vilniuje ir Kaune sutelkti po vieną klasikinį, plačios aprėpties tyrimų universitetą. Šiuose miestuose taip pat gali veikti profiliniai technologijos, sveikatos mokslų ir menų universitetai.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1173