Pranešimai spaudai

2016
balandžio
22 d.

Ministrė A. Pitrėnienė dalyvavo įvairių gebėjimų ir poreikių turintiems mokiniams skirtoje šventėje

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penktadienį apsilankė respublikinėje mokinių, turinčių įvairių gebėjimų ir poreikių, šventėje „Sportukas ir Smalsiukas“. Kretingos r. kultūros centre vykusioje šventėje dalyvavo 115 vaikų iš Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos miesto bei Kretingos ir Skuodo rajonų. Mokiniai turėjo atlikti įvairias sportines ir mąstymo užduotis.

„Įvairių gebėjimų ir poreikių turintiems mokiniams tokios šventės labai reikalingos. Jie susitinka, susipažįsta, pabendrauja, o kartu – lavina savo gebėjimus, saviraišką ir kūrybiškumą. Dėkoju visiems pedagogams, paruošusiems vaikus šiai šventei“, - sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

„Sportuko ir Smalsiuko šventėje“ dalyvavę mokiniai turėjo atlikti šešias užduotis: per 5 minutes tiksliausiai suskaičiuoti paveikslėlyje esančius skaitmenis, sumesti teniso kamuoliukus į tam tikru atstumu vieno iš vaikų laikomą krepšį, suklijuoti piešinį iš geometrinių figūrų pagal eiliuotą kūrinį, kryžiažodyje išbraukyti duotus žodžius, o iš likusių raidžių sudėti žodžius bei įveikti kliūčių ruožą, taip pat – atsisėdus ant guminių vikšrų ir nušuoliuoti iki bokštelio, taip pademonstruojant savo greitumą ir bendradarbiavimą. Geriausiai užduotis atlikusioms komandoms buvo suteiktos tiksliausios, taikliausios, kūrybiškiausios, greičiausios ir draugiškiausios, pastabiausios bei vikriausios komandos nominacijos.

Šventės metu švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė įteikė ministro padėkas mokytojams, paruošusiems mokinius šiai šventei. Joje dalyvavo vaikai iš Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Kretingos r. Vydmantų gimnazijos,  Kretingos r. Salantų gimnazijos, Kretingos r. Kartenos mokyklos, Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos, Klaipėdos r. Slengių mokyklos – daugiafunkcio centro, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ir Skuodo r. Ylakių gimnazijos.

„Sportuko ir Smalsiuko šventę“ organizavo Kretingos rajono logopedų, specialiųjų pedagogų metodinis būrelis.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 5 219 1173
El. paštas info@smm.lt