Pranešimai spaudai

2017
spalio
09 d.

Švietimo ir mokslo ministerijoje su profesinių sąjungų atstovais aptarti Vyriausybės siūlymai dėl kolektyvinės sutarties

Šiandien švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša susitiko su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovais aptarti kolektyvinės sutarties projekto – LRV pateiktų siūlymų.

 

„Noriu pasidžiaugti, kad galime artėti  prie kolektyvinės sutarties pasirašymo. Rengiant dokumentą buvo aptariamas kiekvienas sakinys, vyko karštos diskusijos. Iki šiol nueiti dideli žingsniai. Nagrinėjau įvairių šalių kolektyvinių sutarčių variantus ir matau, kad tai, kas bendromis pastangomis parengta, net lyginant su kitomis šalimis, tikrai yra geras variantas“, – kolektyvinę sutartį pristatė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos ir profesinių sąjungų parengta kolektyvinė sutartis buvo pateikta Vyriausybei, kuri pateikė savo siūlymus ir pastabas. Šiandien su profesinių sąjungų atstovais aptarti visi šie siūlymai. Kitą savaitę numatomas dar vienas susitikimas su profesinėmis sąjungomis. Planuojama, kad tai bus paskutinis susitikimas, per kurį sutartis bus pasirašyta.

 

Pagrindiniai sutarties punktai susiję su mokytojų etatinio darbo užmokesčio įvedimu. Kaip pabrėžė ministrė J. Petrauskienė, švietimo finansavimą pertvarkyti būtina, nes neadekvačiai daug lėšų išleidžiama švietimo įstaigų ūkiui išlaikyti ir administravimo paslaugoms, o mažiau lėšų tenka mokytojui ir mokiniui. Etatinį darbo apmokėjimą ir klasės krepšelį numatoma įvesti nuo 2018 metų rugsėjo. Palaipsniui bus didinami mokytojų, taip pat dėstytojų, tyrėjų atlyginimai. Iki 2020 metų mokytojų atlyginimas sieks tūkstantį eurų.  

Ministrė J. Petrauskienė užtikrino, kad priimant kitų metų biudžetą, švietimui lėšos tikrai nemažės, mokytojų, dėstytojų, tyrėjų algoms didinti numatytos papildomos lėšos.

 

 

 

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. p. info@smm.lt