Aktualūs pakeitimai dėl karantino

Priėmimas į aukštąsias mokyklas. DUK

Kada vyks priėmimas į aukštąsias mokyklas? 

Bendrasis priėmimas bus vykdomas dviem etapais.

Pagrindiniame etape prašymai į aukštąsias mokyklas bus registruojami nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 18 d. Pagrindinio etapo metu kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 22 d., studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 24-26 d.

Papildomas priėmimas prasidės nuo rugpjūčio 28 d., prašymų registravimas baigsis rugpjūčio 31 d. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugsėjo 4 d. Sutarčių pasirašymas – nuo rugsėjo 5 d. iki rugsėjo 7 d.

Ar nesikeis priėmimo kriterijai?

Priėmimo kriterijai tie patys, kaip skelbta anksčiau. Juos rasite – Kriterijai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas.

Ar bus kontaktuojama su užsienio universitetais ir pranešama, kad mūsų šalies moksleiviai egzaminus laiko vėliau ir atestatai bus išduodami taip pat vėliau ar kiekvienam moksleiviui reikės tai daryti?

Europos sąjungos valstybės – narės nuolatos keičiasi informacija apie savo veiksmus švietimo sistemoje, susijusius su reagavimu į Covid-19 protrūkį. Apie savo sprendimus Lietuva irgi teikia informaciją. Didelė dalis valstybių vis dar svarsto kaip elgsis baigiamųjų egzaminų ir stojimų į aukštąsias mokyklas klausimu, tačiau ryškėja tendencijos, kad nemažas skaičius jų vėlins egzaminų sesijas ir terminus susijusius su stojimais į aukštąsias mokyklas. Labai tikėtina, kad daugumos valstybių stojimo procesai bus peržiūrimi ir padaromi lankstesniais. Viruso protrūkis palietė visą pasaulį, todėl dauguma valstybių siekia vienaip ar kitaip atsižvelgti į pokyčius susijusius su brandos egzaminais.

Apsisprendusiems studijuoti užsienyje rekomenduojama nuolatos sekti dominančios aukštosios mokyklos ir valstybės institucijų kuruojančių stojimo į aukštąsias mokyklas (pvz. centralizuoto priėmimo organizacijų) klausimą internetinius puslapius.

Ar bus vykdomas konkursas ,,Kitas 100" šiais metais arba skiriamos kitokios stipendijos Lietuvos moksleiviams, studijuojantiems užsienyje?

Konkursas „Kitas 100“ vyks ir šiais metais. Išsamesnę informacija apie konkurso sąlygas planuojame iki gegužės 15 dienos paskelbti Valstybinio studijų fondo internetinėje svetainėje (www.vsf.lt).