Mokiniams ir studentams

Vasaros darbas mokiniams

Atnaujinta: 2016 03 23

Artėjant vasarai vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų. Tokius papildomus darbuotojus trumpam laikui noriai priima kai kurios įmonės, kurioms tai aktualu.

Tačiau tam, kad pirmasis darbas nepaliktų nusivylimo ar nuoskaudų, jaunajam darbuotojui reikia žinoti ir savo teises, ir savo pareigas. Valstybinė darbo inspekcija (VDI), bendradarbiaudama su Lietuvos darbo biržos jaunimo darbo centrais, konsultuoja jaunimą dėl vasaros darbų. 

Konsultacijos jaunimui vyksta teritorinių darbo biržų jaunimo darbo centruose visą gegužės mėnesį ir birželio pradžioje. Šių renginių grafikas yra paskelbtas VDI interneto svetainėje www.vdi.lt ir Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje www.ldb.lt. Grafike nurodytu laiku mokinių, kitų asmenų, norinčių pasitarti dėl jaunų žmonių įdarbinimo specifikos, išsamiau sužinoti, kokios turi būti darbo sąlygos, darbo laikas, darbai ir pan., lauks inspektoriai – darbo teisės specialistai.

VDI primena: kokio amžiaus jaunasis darbuotojas bebūtų, svarbiausia, kad jis įsidėmėtų – įsidarbinimas prasideda nuo darbo sutarties pasirašymo. Būtent darbo sutartis yra garantas, kad darbdavys atsiskaitys su darbuotoju; ji suteiks galimybę apginti savo teises tiek dėl darbo ir poilsio laiko, tiek dėl saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų, tiek dėl žalos atlyginimo nukentėjus darbe ar pašalpos susirgus.

Jaunimas, jų tėvai ar norintys įdarbinti jaunus asmenis darbdaviai su darbo inspektoriais taip pat gali pasikonsultuoti telefonu (8 5) 213 9772, elektroniniu paštu (info@vdi.lt) arba socialiniame tinkle facebook. Naudinga informacija taip pat pateikiama Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainės rubrikoje „VDI – jaunimui“.

Su trumpa atmintine jaunimui, kad vasarą dirbti būtų smagu, saugu ir naudinga, susipažinti galite čia