InnoHEIs projektas

Pirmasis InnoHEIs projekto dalyvių susitikimas

2019 m. rugsėjo 9-13 dienomis Groningene (Olandija) Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai dalyvavo pirmajame įgyvendinamo Interreg Europe programos projekto "Mokslinių tyrimų ir inovacijų infrastruktūros tobulinimas: nuo fragmentuoto iki integruoto ir tvaraus bendradarbiavimo (angl. InnoHEIs)“ susitikime, kurį rengė pagrindinis projekto partneris – Hanzės taikomųjų mokslų universitetas (Olandija).

Susitikime dalyvavo projekto partneriai iš įvairių Europos Sąjungos valstybių: Šiaurės Nyderlandų provincijų aljansas (Olandija), Barselonos autonominis universitetas (Ispanija), Luaros slėnio DEV’UP centras (Prancūzija), Tamperės regiono taryba bei Tamperės taikomųjų mokslų universitetas (Suomija), Vidurio Švedijos universitetas (Švedija), Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos inovacijų centras (Lietuva), Silezijos universitetas Katovicuose bei Silezijos vaivadijos maršalkos skyrius (Lenkija). Lietuvos atstovų gretas susitikime taip pat papildė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai.

Susitikimo metu vyko 3 dienų seminarai ir vizitai į Olandijos universitetus, lankyta ten įkurta studijų ir Mokslo tyrimų ir inovacijų reikmėms skirta infrastruktūra.

Pirmąją susitikimo dieną partnerių ir suinteresuotųjų šalių atstovai prisistatė, supažindino su numatomu savo vaidmeniu projekte, išsakė lūkesčius dėl projekto įgyvendinimo. Vėliau buvo skaityti aktualūs pranešimai apie projekto įgyvendinimo procedūras.

Antrąją susitikimo dieną dalyviams buvo skaityti pranešimai ir supažindinta su Šiaurės Nyderlandų regioninių aukštųjų mokyklų veikla sumaniosios specializacijos kontekste, taip pat pristatyta atlikta analizė dėl mokslo ir verslo bendradarbiavimo. Klausytojai buvo supažindinti su analizei atlikti taikyta metodologija, kuriai atlikti buvo pasitelkti įvairūs tyrimai.

Trečiąją susitikimo dieną visi projekto dalyviai pristatė nacionalinę situaciją, susijusią su mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų politika ir infrastruktūra bei papasakojo apie savo siekius, planuojamus rezultatus dalyvaujant InnoHEIs projekte. Sutarta, kad projekto partneriai turi kuo greičiau pradėti mokslo ir studijų institucijų ir inovatyvių įmonių regioninę analizę. Rekomenduota analizę vystyti pagal susitikime pristatytą metodologiją.

Daugiau informacijos apie šį InnoHEIs projekto renginį galima rasti Interreg Europe tinklapyje: https://www.interregeurope.eu/innoheis/news/news-article/6435/kick-start-for-innoheis-to-speed-up-innovations/

Naujausia šio projekto informacija skelbiama projekto Twitter ir Facebook paskyrose:
https://twitter.com/InnoHEIs
https://www.facebook.com/InnoHEIs