Pranešimai spaudai

gegužės 17 d.

Ministerijoje aptartos sportininkams aktualios temos

Gegužės 16 d. per Nacionalinės sportininkų asociacijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų susitikimą ministerijoje aptartos aktualiausios temos: sportininkų teisių užtikrinimas, sąžiningo sporto plėtra ir kt.  

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė informavo, kad Lietuvos antidopingo agentūra rengia antidopingo taisyklių pakeitimą ir, atsižvelgdama į Europos Tarybos rekomendacijas, planuoja sudaryti nepriklausomą arbitražinę komisiją visoms byloms nagrinėti. Tokia tvarka užtikrins galimybę pradėti bylas ne tik sportininkams, kurių dopingo mėginiai teigiami, bet ir treneriams, gydytojams, o kai kuriais atvejais – ir juridiniams asmenims.

Asociacijos prezidentas Justinas Kinderis, kiti sportininkai kalbėjo apie keblią sportininkų situaciją Lietuvoje, kadangi Lietuvos olimpinis sporto centras nebeteko sportininkų rengimo funkcijų. Užsiminta, kad trūksta dialogo su kai kurių sporto šakų federacijų vadovais. Pasak asociacijos prezidento, dauguma sportininkų nėra sudarę sutarčių su sporto federacijomis, negauna atlyginimo, neturi jokių socialinių garantijų. Ši problema ypač opi moterims sportininkėms.

Per diskusiją informuota, kad Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija su Lietuvos sporto universitetu birželio 12 d. Seime organizuoja apskritojo stalo diskusiją dėl sportininkų dvikryptės karjeros plėtojimo Lietuvoje.

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt