Pranešimai spaudai

2018
liepos
09 d.

Ministerija tikrins skaitmeninės saugaus eismo mokymo priemonės pirkimą

Švietimo ir mokslo ministerija iš esmės peržiūrės pavaldžios įstaigos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) vykdyto skaitmeninės saugaus eismo mokymo priemonės sukūrimo paslaugų pirkimą. Ministerija patikrinimą inicijuoja viešoje erdvėje pasirodžius nusiskundimams dėl šio konkurso. 
 
Pirmadienį po susitikimo su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene centro vadovybė įpareigota šią savaitę pateikti informaciją apie šio pirkimo technines sąlygas, kainos pagrįstumą, priemonės būtinumą, jos panaudojimą, pasiekiamumą, ekspertų pasiūlymų vertinimo argumentus, priemonės išlaikymo kaštus. 
 
Įvertinusi šią informaciją, ŠMM spręs, ar kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad būtų įvertintos šio pirkimo  sąlygos, ar gauto vienintelio pasiūlymo saugaus eismo mokymui skirtos interneto svetainės su vaizdo pamokomis, testais ir kompiuterine grafika sukūrimo vertė atitinka rinkos kainas ir, esant būtinumui, pirkimą nutrauktų. 
 
„Panašu, kad Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras galėjo permokėti už paslaugą, todėl būtina peržiūrėti pirkimo sąlygas, kad jis nekeltų abejonių ir padėtų skaidriai bei atsakingai naudoti biudžeto bei ES lėšas“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
 
LMNŠC skaitmeninės saugaus eismo mokymo priemonės pirkimą vykdė įgyvendindamas ES investicijų lėšomis finansuojamą projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Skaitmeninei mokymo priemonei įsigyti buvo skirta 540 tūkstančių eurų.
 
 
Švietimo ir mokslo ministerijos 
Komunikacijos skyrius 
Tel. (8 5) 2191229
E.p.info@smm.lt