Pranešimai spaudai

2008
gruodžio
24 d.

Kuriama nauja aukštojo mokslo studijų paskolų sistema


Premjeras Andrius Kubilius šiandien, gruodžio 24d., sudarė darbo grupę aukštojo mokslo studijų paskolų sistemai tobulinti. Nauja paskolų tvarka sudarys palankesnes finansines sąlygas visiems, siekiantiems aukštojo išsilavinimo.Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus iniciatyva suburta ekspertų grupė iki vasario 15d. paruoš teisės aktų projektus reikalingus valstybės paskolų studentams sistemai pertvarkyti ir naujai valstybės remiamų paskolų sistemai sukurti.

Paskolų klausimas, kaip ir kiti aukštojo mokslo pertvarkos aspektai, bus glaudžiai aptariamas su akademine bendruomene. Be švietimo ekspertų iš valstybinių žinybų, į darbo grupę įtraukti aukštųjų mokyklų vadovai, studentų organizacijų ir komercinių bankų atstovai.

Įgyvendinamos aukštojo mokslo reformos pagrindinis tikslas - universitetams ir kolegijoms sudaryti sąlygas siekti aukštesnės studijų kokybės. Planuojama, kad nauja skolinimosi tvarka įgalins platesnį studentų ratą pasinaudoti valstybės remiamomis paskolomis su palūkanų dengimu, valstybės garantija ir palankiais grąžinimo terminais.

Artimiausiu metu ketinama baigti formuoti darbo grupes vertinimo kriterijų aukštosiose mokyklose harmonizavimui ir studento krepšelio sudarymui.

Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus potvarkis Nr. 480

Ministro atstovė spaudai
Aistė Skaržinskaitė
aiste.skarzinskaite@smm.lt
Tel. 219 11 82; 8 614 13 069