Pranešimai spaudai

2004
sausio
08 d.

Lietuvos mokyklų kompiuterizavimas artėja prie ES standartų


Šiemet vienu kompiuteriu naudojasi 10 mokinių 9-12 klasėse. Tai pasiekta Švietimo ir mokslo ministerijai įgyvendinant programą “Švietimas informacinei visuomenei”.Praėjusiais metais kompiuterizuotų mokymosi vietų mokyklose padaugėjo 20 procentų.

2003 m. Švietimo mokslo ministerijos vykdomos programos “Švietimas informacinei visuomenei” lėšomis mokykloms buvo nupirkta beveik 4000 kompiuterių su papildoma įranga.

Iš viso mokyklose yra daugiau nei 27 tūkstančių kompiuterių. Mokyklos aprūpinamos ir kompiuterinėmis mokymo priemonėmis.

2001-2003 m Švietimo ir mokslo ministerija į mokyklų kompiuterizavimą, mokytojų kompiuterinio raštingumo apmokymą investavo beveik 50 milijonų litų.

„Labai svarbu ne tik aprūpinti mokyklas kompiuterių įranga, bet ir išmokyti pedagogus ją naudoti ugdant mokinius“, - sako Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vainas Brazdeikis.

Siekiant efektyviau panaudoti techniką ir programinę įrangą per pastaruosius trejus metus technologinio raštingumo apmokyta daugiau nei 12 tūkst. mokytojų (24 proc. šalies pedagogų). Taip pat pedagogai savo patirtimi dalijosi konferencijose, buvo rengiami konsultantai.

Savivaldybių pateikti duomenys rodo, kad daugiau kaip pusė pedagogų turi kompiuterinio raštingumo žinių, kas penktas pedagogas informacines technologijas naudoja pamokose.

Nuo 2005 m. planuojama sudaryti galimybes visiems mokytojams naudoti informacines technologijas per pamokas bei užtikrinti, kad bendrojo lavinimo mokyklą baigiantys mokiniai įgytų kompiuterinio raštingumo pagrindus.

Kompiuterizuojant mokyklas daug prisideda verslo atstovai. Už paramą mokykloms Švietimo ir mokslo ministerija dėkoja dr. J.P.Kazickui, V.G.Gruodžiui, „Omnitel“, „Lietuvos telekomui“, IBM, „Sonex“, „Baltic Amadeus“, „Alnai“ ir kitoms įmonėms bei organizacijoms.

Verslo parama kompiuterizuojant mokyklas 2001-2003 metais siekia beveik 20 mln. Lt.

Europos Sąjungos šalyse vienu kompiuteriu naudojasi 8-10 moksleivių.Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. (8 5) 274 31 85