Pranešimai spaudai

2020
kovo
20 d.

Ministras A. Monkevičius: darželių auklėtojai gali dirbti, įstaigos turi pasirengti nuotoliniam mokymui

Švietimo, mokslo sporto ministras Algirdas Monkevičius prašo švietimo įstaigų steigėjų – savivaldybių – sudaryti sąlygas visiems pedagogams, įskaitant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojus, dirbti nuotoliniu būdu, neskelbti priverstinių prastovų. Tokį prašymą ministras pateikia reaguodamas į ministerijos gaunamus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų pasiteiravimus  ir nusiskundimus.

„Dabar švietimo įstaigos kartu su steigėjais turi intensyviai ruoštis nuotoliniam mokymui, pedagogams ir mokyklų vadovams tai nemažas iššūkis. Nereikėtų išskirti ir darželių, priešmokyklinių grupių, nes jos skirtos ne tik vaikų priežiūrai, bet pirmiausia – jų ugdymui, lavinimui. Visi turime pasistengti, kad laikotarpis, kai ugdymas įstaigose sustabdytas, būtų prasmingai išnaudotas: tiek ankstyvojo ugdymo organizavimui nuotoliniu būdu, tiek ankstyvojo ugdymo pedagogų kvalifikacijos tobulinimui. Tinkamai organizuojant ankstyvojo ugdymo mokytojų veiklą karantino laikotarpiu, darbdaviui nėra pagrindo skelbti prastovas ir mažinti jų darbo apmokėjimą“, – sako ministras A. Monkevičius.

Ministerija gauna pedagogų, ypač ikimokyklinio ugdymo, skundų, kad jie yra priverstinai skatinami imtis atostogas arba ketinama forminti prastovas. Nors išties visos ugdymo įstaigos, taip pat ir darželiai, yra skatinamos rengtis nuotoliniam mokymui, jei karantinas užsitęstų.

Šią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įpareigojo švietimo įstaigų vadovus ir steigėjus užtikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu, tą patį rekomendavo ir dėl ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo. Ministerija taip pat parengė rekomendacijas dėl nuotolinio mokymo, pradėtos internetinės konsultacijos, sukurta ir nuolat pildoma skaitmeninio mokymo bazė https://www.nsa.smm.lt/nuotolinis.

Bendrojo ugdymo mokyklose nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. paskelbtos mokinių atostogos, taip pat neveikia darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos.

 

Komunikacijos skyrius, el.p. info@smm.lt, tel. (8 5) 2191235