Pranešimai spaudai

2019
liepos
04 d.

Ministras A. Monkevičius: Lietuvos regbininkai – sėkmės istorijos pavyzdys

Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje lankėsi Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinės atstovai. Lietuviai tapo Europos čempionato „Trophy“ diviziono nugalėtojais ir po trejų metų pertraukus sugrįžo į elitinį „Grand Prix“ divizioną, kuriame jau kitais metais varžysis su stipriausiomis Europos komandomis: Anglija, Velsu, Airija, Prancūzija ir kt.

Su sportininkais susitikęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius padėkojo regbio-7 rinktinės nariams ir Lietuvos regbio federacijos vadovams ne tik už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, bet ir pavyzdingą požiūrį į sportą, vaikų ugdymą. „Šie sportininkai turi ir kitus kasdienius darbus, dalis jų studijuoja. Tačiau jie atranda laiko treniruotis, dalyvauti varžybose, atstovauti Lietuvai tarptautiniuose čempionatuose. Dėkoju už tai ir už federacijos prasmingą žvilgsnį į jaunosios kartos ugdymą stiprinant regbio akademijos veiklą, organizuojant tarptautinius projektus, kuriant vaikams gerą emocinę aplinką. Tai daugiau negu sportas – tai laimingos, stiprios ir pasitikinčios asmenybės ugdymas“, – sakė ministras A. Monkevičius.

Susitikimo metu ministras A. Monkevičius pažymėjo, kad regbis, kaip ir kitos Lietuvos sporto šakos, yra ministerijos dėmesio sferoje. Pasak jo, finansavimo klausimas šiai sričiai yra aktualus, finansavimo šaltiniai ir metodika turi skatinti panašias iniciatyvas.

Tapę „Trophy“ diviziono nugalėtojais Lietuvos regbininkai iškovojo teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre ir kovoti dėl patekimo į 2020 metais Tokijuje vyksiančias Olimpines žaidynes. Atrankos turnyras vyks šių metų liepos 13–14 dienomis Prancūzijoje. Lietuvos regbininkai olimpiniame atrankos turnyre žais C grupėje kartu su Anglijos, Vokietijos ir Gruzijos komandomis.

Ministras A Monkevičius palinkėjo sportininkams pergalių siekiant iškovoti kelialapį į 2020 metų Olimpines žaidynes.

Lietuvos regbio federacija iš valstybės biudžeto 2019 metams Didelio meistriškumo sporto programai įgyvendinti gavo 111,8 tūkst. eurų

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1173