Pranešimai spaudai

2008
gruodžio
31 d.

Ministras Gintaras Steponavičius aplankė šviesuolę habil. dr. Meilę Lukšienę


Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius aplankė ir su šventėmis pasveikino švietimo reformos Lietuvoje pradininkę, šviesuolę habil. dr. Meilę Lukšienę.Mokslininkės namuose, knygų apsuptyje gurkšnodami arbatą iš šimtamečių, iš kartos į kartą keliaujančių porcelianinių puodelių, ministras ir garsi švietimo veikėja šnekučiavosi apie švietimo reformą, pilietinę visuomenę, džiaugėsi pasiekimais ir aptarė problemas.

Prisistatydamas savo pirmojo vizito metu, G. Steponavičius sakė, kad būdamas ministru dės visas pastangas, kad pagreitį įgautų aukštojo mokslo reforma, didėtų investicijos į gabius mokslininkus, mokytojai sulauktų daugiau dėmesio ir užtarnautos pagarbos iš visuomenės.

Habil. dr. Lukšienės nuomone, švietimiečiams labai svarbu suvokti ugdymą kaip visumą, kaip tęstinį procesą, kuris prasideda nuo pat gimimo. Anot garsios mokslininkės, įgyvendinant švietimo politiką svarbiausia turėti ilgalaikę strategiją ir nepamiršti žmogiškojo veiksnio, nes juk visa ko centre yra viena – žmogus.

Ministras ir švietimo šviesuolė dalijosi prisiminimais apie nepriklausomybės atgavimo laikus, bendrą veiklą Sąjūdyje. G. Steponavičius teiravosi apie dr. Lukšienės šeimą – vaikus ir vaikaičius, linkėjo jai geros sveikatos.

„Tai tik mūsų pokalbio pradžia“, - sakė habil. dr. Lukšienė, žadėdama pratęsti užsimezgusią pažintį.

Žymi mokslininkė, edukologė habil. dr. Meilė Lukšienė šiemet šventė 95-erių metų sukaktį. Švietimo reformos Lietuvoje pradininkė, esminių švietimo strateginių dokumentų bendraautorė už nuopelnus Lietuvos švietimui apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu ir vienu garbingiausių UNESCO apdovanojimų – Jan Amos Comenius medaliu.

Aistė Skaržinskaitė
Ministro atstovė spaudai
Tel. 219 11 82; 8 614 13 069

Paieška