Pranešimai spaudai

2004
gruodžio
20 d.

Mokyklų savivaldoje dalyvauja ketvirtadalis mokinių


Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu atliktos apklausos „Jaunimo dalyvavimas visuomeninių organizacijų ir savivaldos veikloje“ duomenimis, mokymo įstaigų savivaldoje dalyvauja 25 proc., arba ketvirtadalis visų jaunų žmonių. 87 proc. jaunuolių mano, kad mokyklos savivaldos institucijos reikalingos.Mokyklų savivaldoje aktyviau dalyvauja mažesnių miestų jaunimas - beveik 29 proc., o didžiuosiuose miestuose – tik apie 15 proc. mokinių.

Pagrindinės priežastys, kodėl jaunimas nedalyvauja savivaldoje: turi įdomesnių užsiėmimų (beveik 39 proc.), sudėtinga suderinti mokymąsi ir veiklą (36 proc.,), trūksta informacijos apie jas (beveik 25 proc.). Beveik 43 proc. didžiųjų miestų mokinių pažymėjo, kad turi įdomesnių užsiėmimų, nei dalyvauti mokyklos savivaldoje.

Mažesnių miestų mokiniai aktyviau įsitraukia ir į neformalių jaunimo grupių veiklą. Iš mažesnių miestų neformaliose jaunimo grupėse dalyvauja beveik 32 proc., o didžiuosiuose miestuose - 22 proc. mokinių. Populiariausios neformalios grupės: reperių – 8,1 proc., riedutininkų/riedlentininkų – 6,7 proc., pankų – 6,3 proc. ir kiti. Pagrindiniai motyvai, dėl ko paaugliai įsitraukia į neformalias grupes, yra: įdomiai praleisti laiką (58,4 proc.), pabendrauti su draugais ar susirasti draugų (48,7 proc.).

Per apklausą buvo apklausti septyni šimtai penkiasdešimt septyni 16 -24 m. amžiaus respondentai iš skirtingų Lietuvos regionų.

Tyrimą atliko Gintautas Bužinskas ir dr. Tadas Tamošiūnas iš Vilniaus pedagoginio universiteto.


Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Almedą Kurienę, tel. :2743 181, almeda.kurienė@smm.lt .Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 38