Pranešimai spaudai

2016
gruodžio
29 d.

Ministrė J. Petrauskienė: profesinės mokyklos turi glaudžiai bendradarbiauti su darbdaviais ir atsižvelgti į regiono poreikius

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ministerijoje susitiko su Lietuvos  profesinio mokymo įstaigų asociacijos vadovais.

„Profesinės mokyklos turi glaudžiai bendradarbiauti su darbdaviais, su savivaldybėmis, su gimnazijomis, su kolegijomis, universitetais. Labai svarbu, kad mokyklos, atsižvelgdamos į savo regiono darbdavių poreikius, demografinę situaciją, lanksčiai ir kokybiškai rengtų reikiamus specialistus“,- sakė ministrė J. Petrauskienė.

Ministrė pabrėžė, kad ministerija viena negali įgyvendinti pokyčių, ji gali tik nubrėžti kryptį, nukreipti išteklius, kad pasirinkti būdai veiktų. Todėl bus diskutuojama, tariamasi ir dirbama su įvairių švietimo sektorių praktikais.

Švietimo ir mokslo ministrė pakvietė asociacijos atstovus teikti siūlymus profesinių mokyklų tinklo pertvarkos, stebėsenos vertinimo sistemos sukūrimo, finansavimo, profesijos mokytojų kvalifikacijos, profesinio orientavimo ir kitais aktualiais klausimais.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. paštas info@smm.lt