Pranešimai spaudai

2014
rugpjūčio
20 d.

Mokykloms – nauji autobusai

Vyriausybė patvirtino nutarimą, kuriuo savivaldybėms perduos naujus 48 mokyklinius autobusus.

Šiuos „Volkswagen Crafter“ markės autobusus,  kuriuose yra 19 sėdimų vietų mokiniams, atviro konkurso būdu nupirko Švietimo ir mokslo ministerija.
Mokykliniams autobusams įsigyti šiemet buvo skirti 6 milijonai litų.
„Manau,  geltonieji autobusai visiškai pateisino mokyklų ir mokinių lūkesčius. Jie patogūs,  gražūs ir saugūs. Be to, mokiniai, keliaudami į mokyklą šiais autobusais, sugaišta mažiau laiko nei važiuodami visuomeniniu maršrutiniu transportu.  Kartu geltonųjų autobusų paskirtis yra daug platesnė – jais vaikai keliauja po Lietuvą, vyksta į olimpiadas, koncertus, sporto varžybas,“ - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Švietimo ir mokslo ministerija mokyklinius autobusus perka ir perduoda savivaldybėms nuo 2000 metų. Per tą laiką iš viso nupirktas 691 mokyklinis autobusas.
Dalis autobusų skirti mokiniams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą, pavežti.

Šventinė autobusų perdavimo savivaldybėms ceremonija vyks rugpjūčio 28 d. 13 val., Nepriklausomybės aikštėje (šalia Lietuvos Respublikos Seimo).

Autobusus savivaldybės tradiciškai mokykloms perduos prieš naujus mokslo metus – paskutinę rugpjūčio savaitę.

2013-2014 m. m. mokykliniais autobusais į mokyklas keliavo per 21 tūkst. 1-12 klasių mokinių.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p. info@smm.lt
Tel. (8 5) 219 1253