Pranešimai spaudai

2014
vasario
06 d.

Startuoja tarptautinė paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“

Vasario 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksta XII tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda ,,Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Parodoje dalyvauja per 190 mokymo organizacijų iš 13 pasaulio šalių. Tai Lietuvos universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, taip pat kalbų kursus rengiančios bendrovės, užsienio mokymo įstaigos, Lietuvos verslo įmonės, karjeros konsultantai, moksleivių ir studentų sąjungos, neformalaus švietimo organizacijos, „startuoliai“, pradėję savo verslą nuo mokyklos suolo.

Studijų parodoje vyks daugiau nei 170 edukacinių renginių, kurių metu bus pristatomos brandos ir stojamųjų egzaminų aktualijos, vyks susitikimai su Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokymo įstaigų atstovais, gerąja praktika dalinsis jaunieji verslininkai, moksleiviams prisistatys Lietuvos darbdaviai o pasirengti ateities planavimui padės karjeros konsultantai ir psichologai. Parodos renginių tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą mąstyti kryptingai, išgryninti savo stipriąsias puses ir geriau pažinus savo poreikius ir galimybes rinktis patinkančias specialybes ir profesijas, kurios ateityje garantuos mėgstamą darbą ar paskatins kurti nuosavą verslą.

Vasario 7 d., penktadienį, 11 val. Konferencijų salėje 5.1 vyks Švietimo ir mokslo ministerijos konferencija „Visos pasirinkimo galimybės“, skirta abiturientams, mokytojams, tėvams, visiems, kurie domisi aukštojo mokslo naujovėmis. Konferenciją stebėti ir sužinoti rūpimus dalykus bus galima ne tik tiesiogiai, bet ir internetu.

Per konferenciją, kurią ves žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius, bus pateikta naujausia ir aktualiausia informacija būsimiems studentams. Pranešimą apie pasirinkimo galimybes skaitys švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus, Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė Nijolė Kudabienė patars, kaip pasirinkti karjeros kelią, apie 2014 metų stojimo tvarką papasakos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas. Nuo 11.55 val. į konferencijos dalyvių klausimus atsakinės Švietimo ir mokslo ministerijos, Valstybinio studijų fondo, Nacionalinio egzaminų centro, Studijų kokybės vertinimo centro, Švietimo mainų paramos fondo ir  LAMA BPO atstovai.

Šiemet aukštosios mokyklos ne tik prisistatys, bet ir pademonstruos naujausius mokslo laimėjimus. Pvz., kosminių palydovų LituanicaSAT-1 ir LITSAT-1 prototipus demonstruos Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai, jų kūrėjai pasakos apie šio pilotinio palydovo kūrybos procesą ir pirmą misiją kosmose. Bus pristatoma pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, parodyta, kaip veikia 3D spausdintuvas, išmaniojo namo sistemų valdymas M2M technologijomis, mobiliųjų aplikacijų laboratorija, šešiakojis robotas-voras, atliekantis tyrimus sunkiai prieinamose vietose, prietaisas, per atstumą leidžiantis nustatyti žmogaus tapatybę, pirmoji pasaulyje elektroninė nosis, gebanti tiksliai nustatyti maisto produktų kokybę ir šviežumą, žvilgsniu ir mintimis valdomas kompiuteris ir kt.

Parodoje dalyvaus daugiau negu 70 profesinio rengimo mokyklų ir profesinio mokymo centrų. Dalyviams tai bus ne tik puiki proga sužinoti apie profesines mokyklas, perspektyviausias specialybes, paklausiausius amatus, bet ir praktiškai juos išbandyti: ardyti automobilį, pakeisti ratus, lituoti, drožinėti, suteikti pirmąją pagalbą, radijo ryšiu perduoti SOS signalą, surišti jūreivišką mazgą. Norintieji išmoks užminkyti tešlą duonai, gaminti ledus ar šokoladą. Parodos metu taip pat veiks podiumas, kuriame profesinių mokyklų mokiniai rengs barmenų šou, demonstruos drabužių kolekcijas, šukuosenas ir kt.

Tradiciškai parodoje organizuojamos mechatronikos varžybos, kuriose dalyvaus profesinių mokyklų ir kolegijų komandos.

Per „Studentų dienas“ jaunimas ne tik išsamiau susipažins su magistrantūros ir doktorantūros studijomis Lietuvoje, – numatyta surengti daug informacinių renginių, taip pat studentų ir darbdavių debatus, studentų stalo futbolo čempionatą.

Antrus metus rengiamose „Verslumo dirbtuvėse“ savo patirtimi dalysis jaunieji verslininkai, prisistatys ir į klausimus atsakinės solidžiausi šalies darbdaviai. Šiais metais „Verslumo dirbtuvėse“ dalyvaus aštuonios lyderiaujančios Lietuvos įmonės. Naujovė – susitikimai su įmonių vadovais, gyvi pokalbiai apie tai, kokių darbuotojų jie ieško, kaip juos atrenka, ką reikia žinoti einant į pirmąjį darbo pokalbį ir pan.

Parodą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Renginių tvarkaraštis

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
info@smm.lt