Pranešimai spaudai

2018
birželio
11 d.

Bus apdovanoti konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai

Birželio 12 d. 11 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius) vyks baigiamasis gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ renginys ir geriausių darbų autorių apdovanojimas. Dalyvius pasveikins ir apdovanos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pirmosios vietos laimėtojams – 29 mokiniams ir 10 mokytojų – atitenka kelialapis į Suomijos Helsinkio mokslų centrą „Heureka“, o II ir III vietos laimėtojai bus apdovanoti ŠMM diplomais ir dovanomis.

STEAM mokslų konkurse šiemet dalyvavo 280 mokinių, buvo gautas 81 darbas. Konkurso darbų tematika – fizikos, chemijos, biologijos eksperimentai ir jų integraciniai ryšiai. Mokiniai kėlė hipotezes, numatė būsimų eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, eksperimentus fiksavo trumpuose filmuose. 

Mokslininkai ir gamtos mokslų mokytojai, vertinę mokinių darbus, pažymėjo, kad konkurso darbų tematika, o ypač gebėjimas pateikti atliktus eksperimentus, tobulėja. Mokiniai ne tik kūrybiškai atlieka bandymus, bet ir geba vaizdžiai perteikti veiklą filmuose, turi tam reikalingų įgūdžių ir žinių. Tokius filmus galima naudoti ir kaip mokymo priemones bendraamžiams. 

Konkursą kasmet organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1197
El. p. info@smm.lt