Pranešimai spaudai

2016
gegužės
03 d.

Į Lietuvą kviečiamas studijuoti gabus užsienio jaunimas

Siekiant skatinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą magistrantūros studijoms. Šiemet studijų mūsų šalyje finansavimo konkurse galės dalyvauti studentai iš devynių šalių bei už Europos ekonominės erdvės ribų gyvenantys lietuvių kilmės užsieniečiai. 2016 m. paramą studijoms Lietuvoje gaus 67 magistrantai iš užsienio. Iš jų 40 vietų numatoma studentams iš Ukrainos.

„Finansuodami gabių magistrantų iš užsienio studijas Lietuvoje, pastebime, kad tai leidžia Lietuvos aukštosioms mokykloms tapti geriau matomomis globalioje studijų erdvėje ir pritraukti užsieniečių, į Lietuvą atvykstančių studijuoti savo lėšomis, dėmesį. Tai labai svarbu siekiant skatinti studijų tarptautiškumą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautinį patrauklumą, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Džiaugiamės galėdami jau antrus metus ypatingą dėmesį skirti studentams iš Ukrainos.“

Į magistrantūros studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose įstojusiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių teikiama dviejų rūšių parama: išmoka studijų kainai kompensuoti ir 380 eurų (10 BSI dydžio) stipendija.

2016 m. Švietimo ir mokslo ministerija numato skirti paramą 67 magistrantams užsieniečiams: dvylikai planuojama mokėti stipendiją, penkiasdešimt penkiems – stipendiją ir išmoką studijų kainai kompensuoti.

Į stipendiją gali pretenduoti studentai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Uzbekistano ir Kinijos. Stipendiją ir išmoką studijų kainai gali gauti jaunimas iš Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos ir Moldovos bei lietuvių kilmės užsieniečiai iš trečiųjų šalių.

Atrenkant pretendentus bus vertinami bakalauro studijų rezultatai, studijų kalbos mokėjimas ir mokslo pasiekimai, taip pat motyvacija mokytis Lietuvoje ir pateiktos rekomendacijos.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt