Pranešimai spaudai

2018
rugpjūčio
21 d.

Jaunieji tyrėjai iš Kinijos grįžo su antros ir trečios vietos apdovanojimais

Daugiau nei tūkstantis jaunųjų tyrėjų iš 44 šalių savo atliekamus tyrimus pristatė Kinijoje vykusiame Mokslo ir technologijų inovacijų konkurse paaugliams CASTIC 2018 (angl. China Adolescents Science & Technology Innovation Contest). Konkursas vyko rugpjūčio 14–20 dienomis Čongčinge.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai Viktorija Juščenko ir Rytis Skamarakas apdovanoti sidabro medaliu. Jie konkurse pristatė tiriamąjį darbą „Didžiosios ugniažolės (Chelidonium majus) ekstraktų poveikis mikroskopinių grybų sukeltoms infekcijoms“.

„Konkurse pristatėme tiriamąjį darbą, kuriuo siekėme atskleisti didžiosios ugniažolės ekstraktų savybes bei jų pritaikymą kliniškai svarbių grybų augimo slopinimui. Tačiau, mano manymu, svarbiausia buvo ne antra prizinė vieta, bet nauji draugai ir įspūdžiai, kurių buvo daug ir nuostabių. Kelionė į Kiniją – CASTIC 2018, buvo vienas geriausių mano gyvenimo įvykių“,– įspūdžiais pasidalino Viktorija Juščenko.

Trečioji vieta atiteko Ugnei Steponavičiūtei ir Domantui Burbai iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos „Jonizuoto oro įtaka augalų augimo stimuliavimui ar slopinimui“.

Šis konkursas mokiniams suteikia galimybę išbandyti savo jėgas multikultūrinėje aplinkoje ir įsivertinti savo atliekamų darbų aktualumą ir konkurencingumą tarptautiniu mastu, skatina pažinti kitų šalių kultūras, užmegzti ryšius su jaunaisiais tyrėjais iš viso pasaulio, lavina tiriamojo darbo, socialinius ir komunikacinius gebėjimus.

 

Neformaliojo švietimo centro informacija

Paieška