Pranešimai spaudai

2016
kovo
25 d.

Kaune pradedamas statyti centras elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems vaikams

Elgesio ir emocijų sutrikimų turintys vaikai jau nuo šio rudens bus ugdomi naujo tipo centre Kaune. Penktadienį oficialiai prasidėjo šio centro statybos. Simbolinę kapsulę į žemę įleidusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pažymėjo, kad centras sukurtas remiantis ką tiktai parengta Pagalbos emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams koncepcija, todėl jis skirsis nuo kitų centrų, skirtų vaikams su elgesio ir emocijų sutrikimais.

„Mes sukūrėme koncepciją – visiškai naują, su kitokiu požiūriu į vaikus, kurie turi problemų ir kuriems reikia padėti jas spręsti. Šis centras padės vaikams sugrįžti į savo kelią, ne tik ugdys, bet ir mokys gyventi, tvarkingai elgtis, tobulins jų socialinius įgūdžius“, – statybų pradžios renginyje kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. 

Naujasis centras įsikurs Kaune, Žemynos g. 165, šalia Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro ir bus jo padaliniu. Čia ruošiamasi pastatyti keturis namus, kuriuose gyvens ne daugiau kaip 20 vaikų, turinčių elgesio ir emocijų sutrikimų, – nuo 5 klasės ir vyresni. Centre jie galės praleisti iki 2 metų. Pasak švietimo ir mokslo ministrės, pirmajam naujam centrui pasirinktas Kaunas, kadangi čia yra visa reikalinga infrastruktūra, taip pat pagelbėti pasiruošę profesionalūs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto psichologai, psichiatrai, gydytojai, kitų Lietuvos universitetų švietimo pagalbos specialistai.

Planuojama, kad centre bus apgyvendinti ir mergaitės, ir berniukai. Jie gyvens šeimynos principu – po vieną ar du kambariuose, juos prižiūrės vienas suaugęs asmuo, socialinis pedagogas ar kitas profesionalus darbuotojas. „Vaikus sups namų aplinka, jiems bus skiriamas ypatingas dėmesys ir priežiūra. Jie gaus psichologinę pagalbą kartu su sveikatos priežiūra, kartu su pedagogais sukuriant personalizuotą ugdymosi planą kiekvienam vaikui – to Lietuvoje dar visiškai nebuvo“, – renginio metu teigė švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina.

Naujojo centro auklėtiniai lankys įprastą bendrojo ugdymo mokyklą. Jiems taip pat bus suteikiama galimybė mokytis šalia centro esančioje profesinėje mokykloje ir įgyti profesiją.

Į tokį respublikinį centrą vaikai ar paaugliai būtų siunčiami tiktai tada, kai vietos specialistų pagalba mokykloje ar savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje nesuteiktų laukiamų rezultatų.

Numatoma, kad naujasis centras duris atvers jau 2016 metų rugsėjį. Jo statybai švietimo ir mokslo ministerija šiemet skirta 200 tūkst. eurų. 

Lietuvoje planuojama pastatyti keletą tokių centrų, skirtų vaikams su įvairiais sutrikimais. Atskiras centras būtų skirtas vaikams su autizmo sindromu.


 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1235

El. paštas info@smm.lt

 

Paieška

Naujausi teisės aktai

Visi teisės aktai