Pranešimai spaudai

2017
kovo
27 d.

Kuriama vaikams ir šeimoms skirtos pagalbos koordinavimo schema

autor. Martynas Ambrazas (ELTA)

Švietimo pagalba, socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugų vaikams ir jų tėvams sistemos turi veikti koordinuotai, pagalba turi būti suteikta laiku ir efektyviai. Galimus tokios koordinuotos pagalbos modelius šiandien pasitarime aptarė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasitarime aptarti konkretūs būdai ir galimybės savivaldybėse steigti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybę. Koordinatoriai užtikrintų, kad šeimoms būtų suteikta kompleksinė pagalba, užtikrintų teikiamų paslaugų kokybės plėtrą. Ministrai sutarė, kad būtina išgryninti koordinatoriaus funkcijas, tiksliai apibrėžti veiklos sritis. Šiuo metu rengiama aiški pagalbos užtikrinimo mechanizmo schema, kuriami konkretūs veiksmų algoritmai, kaip turėtų būti suteikiama koordinuota pagalba įvairiose dažniausiai pasitaikančiose situacijose.

Taip pat aptarti ir naujos pareigybės finansavimo modeliai. Planuojama, kad koordinatoriaus pareigybei visose savivaldybėse steigti reikėtų apie 1,1 mln. eurų per metus.

Smurtas vaiko aplinkoje daro didelę žalą tolimesnei jo socialinei ir emocinei raidai, vaiko mokymosi motyvacijai, pažinimo gebėjimams bei gyvenimo kokybei.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 2191200
El. paštas info@smm.lt
 

Paieška