Pranešimai spaudai

2017
lapkričio
17 d.

Ministerija prašo VPT patikrinti gamtos ir technologinių mokslų priemonių pirkimą pradinėms klasėms

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl ministerijai pavaldžios įstaigos Švietimo aprūpinimo centro vykdomo pirkimo aprūpinant šalies mokyklų 1-4 klases mokymo priemonėmis. Ministerija patikrinimą inicijavo viešoje erdvėje pasirodžius nusiskundimams dėl šio konkurso.

Siekiant viešųjų pirkimų skaidrumo, Viešųjų pirkimų tarnybos prašoma įvertinti, ar konkurso procedūros vykdomos tinkamai ir esant padarytiems pažeidimams informuoti apie tai Švietimo ir mokslo ministeriją, rašoma ministrės Jurgitos Petrauskienės pasirašytame rašte.

Švietimo aprūpinimo centras pirkimą vykdo įgyvendindamas ES investicijų lėšomis finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Perkant gamtos ir technologinių mokslų priemones 1-4 klasėms, skirta daugiau nei 2 mln. eurų iš ES fondų lėšų. Apie 680 šalies pradinio ugdymo mokyklų perkamos priemonės ir įranga, skirta tyrimams ir bandymams.

„Veiklos skaidrumas yra viena iš esminių institucinių vertybių. Matome daug senų sistemos bėdų ir norime tai išvalyti. Šiuo atveju lauksime Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymo, ar šis pirkimas buvo skaidrus ir nebuvo piktnaudžiavimo“, - sako švietimo ir mokslo ministrė.

Šio pirkimo aiškumas ir skaidrumas yra aktualus dėl sprendimų priėmimo ateityje, nes planuojama pradėti įgyvendinti antrąjį projekto etapą - aprūpinti 5-8 klases gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis.

Iš viso šiam projektui, kurio metu 1-8 klasės bus aprūpintos gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis, skiriama 6,9 mln. ES fondų lėšų. Perkami gamtos tyrinėjimo rinkiniai, mini meteorologinės stotelės, diodiniai lazeriai, elektronikos mokomieji rinkiniai, nauji įvairūs tūrių matavimo indai, cheminės medžiagos, termometrai, svarstyklės, mėgintuvėliai, mikroskopai, žiūronai, kompasai, mechanikos rinkiniai, optikos rinkiniai, kėlimo mechanizmai ir kt. Mokyklos naujomis priemonėmis bus aprūpintos per šiuos ir ateinančius metus.

Švietimo aprūpinimo centras yra valstybinė švietimo pagalbą mokyklai teikianti įstaiga, kuri aprūpina mokyklas vadovėliais, dokumentacija ir kitomis mokymo priemonėmis, organizuoja švietimo įstaigų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 2191172
E.p.info@smm.lt