Pranešimai spaudai

2019
kovo
21 d.

Ministras A. Monkevičius: sporto svarba ugdant vaikus yra neabejotina

Ketvirtadienį švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius dalyvavo penktąjį kartą organizuotame Olimpinio švietimo forume, kuris vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje.

 

„Sportuodami vaikai išsiugdo tokias charakterio savybes kaip valia ir atkaklumas, išmoksta susitelkti bendram darbui, garbingai kovoti, pajusti komandinę dvasią. Kartu jie stiprina pilietinį tapatumą, kuris skatina didžiuotis savo šalimi, varžytis dėl jos ir džiaugtis matant kylančią vėliavą tribūnose. Tad sporto svarba švietime, ugdyme didžiulė ir neabejotina. Linkiu visiems tobulėti remiantis pagrindiniu Olimpiniu šūkiu: Citius, Altius, Fortus – greičiau, aukščiau, tvirčiau. Šiandienos pasaulyje nesvarbu, šalis didelė ar maža, svarbiausia būti greitesniems už kitus. Ir tai aktualu ne tik sporte. Stenkimės greičiau įveikti kliūtis, siekti aukščiausių tikslų ir turėti atkaklumo įvairiose gyvenimo srityse“, - sako ministras A. Monkevičius.

 

Šių metų renginys pakvietė žvelgti į ateitį: diskutuoti, kokios yra naujausios ugdymo per sportą tendencijos, kaip jis gali padėti ugdymo procesui XXI amžiuje.

 

Vienos dienos renginys apžvelgs Olimpizmo naujienas, lektoriai nagrinės temas, aktualias olimpiniam judėjimui ir švietimui, bus pristatomi praktiniai olimpinio švietimo įgyvendinimo būdai ir strategijos. Forume kiekvienais metais dalyvauja per 400 pedagogų iš visos Lietuvos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bendradarbiaudama kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu vykdo Lietuvos mokyklų žaidynes, kuriose dalyvauja per 200 tūkstančių mokinių iš daugiau nei 1000 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų: nuo mažiausiųjų pirmokų iki 12-ų klasių mokinių.

Žiemos žaidynių etapo finalas vyko Druskininkuose, o baigiamoji Lietuvos mokyklų žaidynės šventė vyks Klaipėdoje 2019 m. birželio 1 d.

 

Bendradarbiaujant kartu su Estijos, Latvijos ir Lietuvos  profesiniais centrais ir mokyklomis 2019 m. gegužės 9-11 d. Kauno technikos mokymo centre vyks XXVII Baltijos šalių profesinio mokymo įstaigų mokinių, darbuotojų ir direktorių sporto žaidynės.

 

Gegužės 17–19 d. Kaune vyks XXXV SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos) studentų žaidynės, kur dalyvaus studentai iš 60 universitetų, atstovaujančių per 10 pasaulio šalių.

 

 

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt