Pranešimai spaudai

2019
balandžio
11 d.

Ministras A. Monkevičius tęsia susitikimus su pavaldžių įstaigų vadovais

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ketvirtadienį susitiko su dar trijų pavaldžių įstaigų vadovais dėl jų įstaigose atlikto audito išvadų. Susitikime dalyvavo Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė, Europos socialinio fondo agentūros vadovas Povilas Česonis ir Kvalifikacijos ir profesinio mokymo plėtros centro direktorius Tadas Tamošiūnas.

 

„Pavaldžiose įstaigose turėsime ištaisyti daugelį dalykų. O tai bus padaryta pertvarkant pavaldžių įstaigų tinklą. Sprendimą dėl vadovų padarysiu nepažeisdamas Darbo kodekso ir kitų įstatymų, bet laikydamasis privalomų teisinių procedūrų, išnagrinėjęs audito išvadas, vadovų raštiškus paaiškinimus, kuriuos jie turi pateikti iki šio penktadienio“, – po susitikimo sakė ministras A. Monkevičius.

 

Pavaldžių įstaigų vadovų paaiškinimai bus paskelbti viešai ministerijos interneto svetainėje.

 

Ministerijos rengiamame reorganizacijos plane numatyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžias įstaigas, kuriose dubliuojasi funkcijos, sujungti. Šį mėnesį planas bus pateiktas Vyriausybei.

 

Taip pat planuojama švietimo srities viešuosius pirkimus, panašiai kaip kitose šalyse, organizuoti centralizuotai – taip vyktų apie 80 proc. pirkimų.  

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir toliau bendradarbiauja su STT ir VPT, kitomis institucijomis, kad būtų patvirtinti pažeidimai ir nusikalstamo korupcinio, finansinio pobūdžio veikos.  

 

 

 

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. paštas info@smm.lt