Pranešimai spaudai

2015
lapkričio
12 d.

Ministrė A. Pitrėnienė: Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo indėlis į Lietuvos švietimą – labai vertingas

Savo veiklos 20-metį švenčiantis Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubas (LIMK) ketvirtadienio vakarą sulaukė švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sveikinimų ir padėkos žodžių. LIMK konferencijoje „Gabių ir talentingų vaikų atpažinimas ir ugdymas“ apsilankiusi ministrė pažymėjo, kad klubo indėlis į Lietuvos švietimą – labai vertingas, o jo pozicija visais švietimo klausimais – svarbi.

„Prieš 20 metų šis klubas buvo unikalus reiškinys – žmonės savanoriškai, be jokio papildomo atlygio, aukodami savo laisvas dienas dirbo tam, kad šiandien mes visi gyventume kitaip. Tai, kad šiandien Lietuvos mokykla yra atviresnė naujovėms, demokratiškesnė, modernesnė - ir jūsų klubo veiklos rezultatas, – kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. – Linkiu ir toliau atsakingai dirbti Lietuvos švietimui, visada laukiame jūsų kūrybingų sumanymų ir inovatyvių siūlymų, į gera keičiančių mūsų mokyklą.“

Konferencijos metu ministrė įteikė padėkas už aktyvų dalyvavimą Lietuvos švietimo kūrime keliems LIMK nariams – Vilniaus Užupio gimnazijos direktorei Virginijai Emilijai Navickienei, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos direktoriui Rolandui Kučiauskui, Jonavos r. Upninkų pagrindinės mokyklos mokytojui Romui Paleckui, švietimo konsultantei Elenai Stasiulienei, Kupiškio r. savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjui Rimantui Jociui, Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazijos direktoriui Valentinui Padriezui ir LIMK prezidentui, Švietimo informacinių technologijų centro direktoriui Vaino Brazdeikiui.

Dviejų dienų konferencija vyko Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijoje ir gimnazijoje. Jos metu LIMK prezidentas V. Brazdeikis apžvelgė klubo 20 metų veiklą ir ateities perspektyvas, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro psichologė dr. A. Šimelionienė skaitė paskaitą, kaip atpažinti gabius vaikus ir juos ugdyti. Konferencijos dalyviai lankėsi Kauno rajono ugdymo įstaigose, diskutavo apie gabių vaikų ugdymo galimybes mokslo slėniuose.

Į LIMK susivieniję keliasdešimt mokyklų, mokytojų, vadovų. Klubo tikslas – siūlyti naujas švietimo idėjas, diegti naujoves, inicijuoti pažangius projektus, remti mokyklas, kurios juos įgyvendina, dalytis patirtimi. Klubo nariams organizuojami kūrybiniai seminarai, skiriamos lėšos ir tarpininkaujama finansuojant klubo narių projektus. Asociacija taip pat bendradarbiauja su analogiškomis pasaulio šalių organizacijomis.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 5 219 1173
El. paštas info@smm.lt