Pranešimai spaudai

2016
liepos
22 d.

Ministrė A. Pitrėnienė: neformaliojo švietimo vasaros programos ugdo vaikų socialinius ir asmeninius įgūdžius

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penktadienį lankėsi vaikų vasaros poilsio stovykloje Balsiuose, Akmenės r. Čia ministrė susitiko su poilsiaujančiais vaikais ir jų vadovais, apžiūrėjo stovyklos teritoriją ir patalpas.

„Vasarą vaikai turi būti užimti ir lavinti savo socialinius ir asmeninius įgūdžius, kurie yra ne mažiau svarbūs jų gyvenimui, sėkmingai karjerai, negu žinios. Stovyklos, žygiai ar kiti neformaliojo švietimo renginiai ugdo vaikų pasitikėjimą savimi, atsakomybę, solidarumą, bendravimo įgūdžius, padeda formuoti kritinį mąstymą, savimonę, vertybes“, - sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Ministrės aplankytoje Balsių stovykloje vienu metu poilsiauja apie 250-300 vaikų, kurie apgyvendinami pagal amžių, lytį. Penktadienį čia poilsiauti pradėjo penktoji pamaina, kurioje – iš visos Lietuvos susirinkę vaikai nuo 7 iki 18 metų. Jiems siūloma įvairi veikla: organizuojamos iškylos, plaukimas baidarėmis, jodinėjimo, dailės pamokos, vaikai gali žaisti krepšinį, futbolą, tinklinį.

Pasak ministrės, neformaliojo švietimo vasaros programos padeda vaikus atitraukti nuo virtualios realybės ir paskatinti juos atidžiau pažvelgti į save – pažinti savo norus ir galimybes, stipriąsias bei silpnąsias puses, formuoti sveiko gyvenimo įpročius. Be to, šiems vaikams rudenį prireikia mažiau laiko įsitraukti į ugdymo procesą.

Švietimo ir mokslo ministerija kasmet skiria vis didesnį dėmesį ir finansavimą neformaliojo švietimo vasaros programoms. 2016 metais vaikų vasaros poilsiui organizuoti yra skirtos rekordinės ministerijos, savivaldybių ir ES struktūrinių fondų lėšos – per 1 mln. eurų.

Ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus, šiemet tam skirta 75 tūkst. eurų. Šios lėšos leidžia paremti 25 stovyklų programas, kuriose dalyvaus 3500 vaikų.

Dar 300  tūkst. eurų stovykloms finansuoti skirta iš Europos Sąjungos fondų. Lyginant su 2015 m. stovyklų skaičius išaugo net 60 proc. Šiose stovyklose iš viso dalyvaus dar 4500 vaikų.

Beveik dvigubai daugiau lėšų nei pernai – per 700 tūkst. eurų – vaikų vasaros poilsiui skyrė savivaldybės. Praėjusią vasarą stovyklose dalyvavo per 30 tūkst. vaikų, išaugus finansavimui planuojama, kad šiemet stovyklaujančių vaikų skaičius padidės bene dvigubai. Daugelyje savivaldybių mokiniai gali rinktis laisvalaikį dienos stovyklose arba aktyvų poilsį stacionariose vaikų vasaros atostogų bazėse.

Dar per 150 šalies švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, kultūros centrų 50-yje savivaldybių prisidėjo prie Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“. Ministerija kvietė įstaigas suteikti vasarą vaikams erdvių aktyviai veiklai – organizuoti jiems įdomias veiklas, kviesti žaisti, skaityti, dalyvauti varžybose ar meninėse veiklose.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt