Pranešimai spaudai

gegužės 04 d.

Ministrė aptarė aktualiausius klausimus su švietimo profesinėmis sąjungomis

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tęsia reguliarius susitikimus su visomis švietimo profesinėmis sąjungomis. 

„Norime kartu apžvelgti situaciją, aptarti visiems rūpimas aktualias temas, palaikyti nuolatinį ryšį, kad dalintumėmės informacija ir spręstume iškylančius klausimus“, - susitikime sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ministrė informavo apie svarbiausius ministerijos darbus ir planus, apie derybas su Europos Komisija dėl Ekonomikos gaivinimo plano, diskusijas su Lietuvos savivaldybių asociacija dėl mokyklų tinklo, taip pat dėl bendrojo ugdymo turinio atnaujinimo ir rengimosi naujiems mokslo metams. 

Aptarta aktualiausia šiuo metu tema – mokinių grįžimas į mokyklas, testavimo klausimai. Kaip akcentavo ministerijos kancleris Julius Lukošius, kiekviena savivaldybė gali įsivertinti 5-11 klasių grįžimo į mokyklas galimybes, bendruomenių lūkesčius, ir priimti atitinkamą sprendimą. 

Taip pat atsakyta į klausimą, ką daryti, jei ugdymas vyksta kontaktiniu būdu ir kai kurie tėvai nesutinka, kad jų vaikai testuotųsi, bet atveda vaiką mokyklą. Tokie mokiniai, Vaiko gerovės komisijos sprendimu, gali būti priimami mokytis nuotoliniu būdu mokyklos patalpose. Tačiau tokiu būdu mokykloje besimokantys vaikai nebus kartu su kitais savo bendraklasiais vienoje patalpoje. Siekiant užtikrinti saugumą, mokymosi vieta bus įrengta atskirai ir mokinys prie pamokos jungsis nuotoliniu būdu. 

Tuo tarpu abiturientams testavimas nėra privalomas, tik rekomenduojamas, nes siekiama visiems abiturientams užtikrinti vienodas galimybes grįžti į klases ir rengtis egzaminams. Daugiau kaip pusė abiturientų, 13,1 tūkst. iš 22 tūkst. abiturientų yra pasiskiepiję, iš jų antra doze – 3 250. 

 

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt