Pranešimai spaudai

sausio 20 d.

Ministrė siūlo kartu su Latvija surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą ir Lietuvoje

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė trečiadienį kalbėdamasi su Latvijos švietimo ir mokslo ministre Ilga Šuplinska išsakė Lietuvos pasiryžimą padėti surengti dalį pasaulio ledo ritulio čempionato varžybų mūsų šalyje.

„Tokio lygio ledo ritulio varžybų Lietuvoje nėra buvę, o dabar turime istorinę progą. Būtina įvertinti šią galimybę ir pasiūlyti konkrečią pagalbą Latvijai. Lietuva jau yra įrodžiusi, kad sugeba organizuoti paties aukščiausio lygio sporto varžybas. Taip, tai būtų vienas didžiausių iššūkių mūsų šalies sporto istorijoje“, – sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Anot jos, Latvijos švietimo ir mokslo ministrė Ilga Šuplinska pozityviai atsiliepė apie tokią galimybę ir padėkojo Lietuvai už gautą pasiūlymą.

Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) taryba pirmadienį nutarė perkelti 2021-ųjų pasaulio čempionatą iš Baltarusijos.

2021 m. ledo ritulio pasaulio čempionatą turėjo organizuoti Minskas ir Ryga, bet Latvijos vyriausybė pareiškė nenorinti rengti varžybų kartu su Baltarusija dėl politinių motyvų: Aliaksandro Lukašenkos režimas nuo rugpjūčio mėnesio taiko represijas prieš taikius gyventojų protestus.

Ledo ritulio čempionatas turėtų vykti gegužės 21–birželio 6 dienomis. Pasaulio čempionate kovoja šešiolika geriausių pasaulio rinktinių. Komandos yra padalintos į dvi grupes: B grupėje Rygoje žais Latvija, Kanada, Suomija, JAV, Vokietija, Norvegija, Italija ir Kazachstanas žais, o A grupėje rungtyniaus Baltarusija, Rusija, Švedija, Čekija, Šveicarija, Slovakija, Danija ir Didžioji Britanija.

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt

Tel. +370 5 219 1235