Pranešimai spaudai

2016
lapkričio
14 d.

Mokinių virėjų ir konditerių profesinio meistriškumo konkursas

Lapkričio 11 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ surengtas mokinių virėjų, konditerių profesinio meistriškumo konkursas „Jaunųjų virėjų komanda 2016“ ir „Jaunųjų talentų konkursas 2016“. Konkursus organizavo Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija bei Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo skyrius. Virėjų konkurse dalyvavo 16 būsimų virėjų  iš 8 profesinių mokyklų, o jaunųjų talentų konkurse – 10 mokinių iš 4 mokyklų.  

 

Konkurse „Jaunųjų virėjų komanda 2016“ I vietos laimėtojais paskelbti Simona Leonauskaitė ir Rokas Ragauskas iš Klaipėdos turizmo mokyklos. Rokas Galvonas ir Neringa Polonskaitė iš Kauno maisto pramonės ir  prekybos mokymo centro užėmė II vietą, o Karolina Belousovaitė ir Airidas Inda iš Šiaulių profesinio rengimo centro – III vietą.

 

„Jaunųjų  talentų konkurso 2016“ I vietą pelnė Gintarė Čeplinskienė iš Klaipėdos turizmo mokyklos, II vietą – Reda Saukantienė ir Monika Adamkutė  taip pat iš tos pačios mokyklos ir Rita Asauskė  iš Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro. III vieta teko Ievai Mochnačiovaitei iš Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Vidai Riliškytei-Jaroslavskienei ir Marijai Grincevičiūtei iš Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos, Vaidai Baranauskaitei iš Alytaus profesinio rengimo centro.

 

Konkurso dalyviai atliko praktinę užduotį – gamino karštąjį patiekalą su dorada ir kaliarope bei desertą su kriaušėmis. „Jaunųjų talentų konkurso 2016“ dalyviai pristatė vaikiškus tortus tema „Naujųjų Metų paslaptis“.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. p. info@smm.lt