Pranešimai spaudai

2016
rugpjūčio
31 d.

Mokykloms perduota dvigubai daugiau geltonųjų autobusų

Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, savivaldybėms perduoti 82 nauji „Volkswagen Crafter“ markės mokykliniai autobusai. Šalčininkų rajono Turgelių Aistuvos gimnazijai įteiktas 800-asis autobusas.

Pirmą kartą per šešiolika metų autobusų šiemet nupirkta beveik dvigubai daugiau. 22 savivaldybės gaus po du autobusus.

„Šiandien Simono Daukanto aikštėje, o kartu savivaldybėse ir mokyklose, kurios gaus naujus geltonuosius autobusus, daug džiaugsmo. Džiaugiamės ir mes, kad šiemet galime išdalyti 82 autobusus. Tai įspūdingas skaičius. Bet svarbiausia yra tai, kad kur kas daugiau vaikų nuo šio rudens galės važinėti saugiai, vykti į konkursus, olimpiadas, ekskursijas. Važiuokite saugiai ir būkite laimingi“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Pirmą kartą geltonuosiuose autobusuose įmontuoti stacionarūs autoblokai, variklį leidžiantys užvesti tik blaiviam vairuotojui. Pasak Mariaus Anusausko, bendrovės „Alkotesteris“ vadovo, svarbiausias alkoblokų privalumas tas, kad sistema vairuotojų blaivumą tikrina ne tik prieš jiems išvažiuojant. Mokykliniuose autobusuose įrengti alkoblokai prietaiso atmintyje įrašo informaciją apie visus nepavykusius neblaivaus vairuotojo mėginimus užvesti transporto priemonės variklį, mėginimus atjungti ar kitaip paveikti alkotesterį.

Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Trisdešimt devyni pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 m. inicijavusi mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms yra nupirkusi 821 autobusą.

Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei patvirtinus Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašą, nuo rugsėjo 1-osios bus griežčiau reglamentuojamas mokinių vežimas geltonaisiais autobusais. Iki šiol tokio dokumento nebuvo, bendrus saugaus mokinių vežimo principus mokykliniu autobusu šiek tiek reglamentavo tik Kelių eismo taisyklės.  

Dokumente nustatyta, kaip sudaryti saugų ir patogų maršrutą, numatyti saugias sustojimo vietas, kad vaikams nereikėtų pereiti kelio, už ką konkrečiai atsakingas mokyklos savininkas, vadovas, mokyklinio autobuso vairuotojas ir kt. Nauja tai, kad ikimokyklinukus ir negalę turinčius mokinius, negalinčius savarankiškai vaikščioti, visą kelią nuo mokyklos iki autobuso, taip pat nuo autobuso iki mokyklos ir iš jos turi lydėti suaugęs asmuo.

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. p. info@smm.lt