Pranešimai spaudai

2019
kovo
21 d.

Mokykloms pirmą kartą bus įteikiami prancūzų kalbos mokymo kokybę patvirtinantys ženklai

Kovo 22 dieną, minint Tarptautinę frankofonijos dieną, Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe pirmą kartą Lietuvos mokykloms įteiks kokybiško frankofoninio ugdymo (qualité francophone, QF) ženklus.

QF ženklas mokykloms suteikiamas už kokybišką frankofoninį ugdymą, jeigu mokykla atitinka ženklo gavimo rodiklius. Pvz., mokykloje mokiniams ir jų tėvams kasmet pristatomos prancūzų kalbos plėtros ir poreikio tendencijos Lietuvoje, studijų Prancūzijoje ir kitose prancūzakalbėse šalyse galimybės, mokykloje nuolat išlieka tiek pat ar daugiau mokinių, pasirenkančių mokytis prancūzų kalbos, dalyvaujančių frankofoniškuose konkursuose, bent vienas ar du abiturientai pasirinko prancūzų kalbos studijas ir pan. Taip pat nustatyta, kokį mokymosi lygį turi pasiekti prancūzų kalbos besimokantys mokiniai. Minint Tarptautinę frankofonijos dieną Anykščių, Panevėžio, Pakruojo, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos mokyklose, kuriose mokoma prancūzų kalbos, vyks daugybė renginių: viktorinos mokiniams, komiksų, piešinių konkursai, prancūziškų filmų peržiūros, spektakliai, susitikimai, poezijos skaitymai ir kt.  

Renginių sąrašas mokyklose

Tarptautinė frankofonijos diena minima kovo 20 dieną. Lietuvoje ji minima nuo 2000 metų, prancūzų kalbos šventei paprastai skiriamas visas kovo mėnuo. Prancūzų kalbos, kaip pirmosios, antrosios ir trečiosios užsienio kalbos, Lietuvos mokyklose šiemet iš viso mokosi 8 502 mokiniai, tai sudaro 2,64 proc. nuo visų mokinių. Dvidešimt mokyklų, kuriose prancūzų mokoma kaip antrosios kalbos, yra susibūrusios į EMILE tinklą. Padedant Prancūzijos ambasadai, Prancūzų institutui, šios kalbos mokytojams rengiami kursai Prancūzijoje, jie aprūpinami metodine medžiaga ir kt.

 

 

 

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. paštas info@smm.lt