Pranešimai spaudai

2014
kovo
27 d.

Mokyklose įgytus verslumo įgūdžius jaunimas demonstruoja Verslo praktinio mokymo firmų mugėje

autor. Evgenija Levin

Kovo 27 d. Kauno Aleksandro Stulginskio universitete vyksta tradicinė Verslo praktinio mokymo firmų mugė, kurioje savo verslumo įgūdžius demonstruoja mokiniai ir studentai. Lietuvoje ji rengiama aštuonioliktą kartą. Šiemet laukiama atvykstant apie du šimtus dalyvių.   

Mugėje dalyvaus 41 verslo praktinio mokymo firma iš Lietuvos, Italijos ir Suomijos. Jaunimas pristatys banko, draudimo, turizmo, ekspedijavimo, renginių organizavimo ir kitas paslaugas teikiančias mokomąsias bendroves. Mugės metu bus organizuojamos įvairios akcijos, loterijos, vyks Socialinių ir verslo projektų idėjų turnyras, kuriame savo idėjas pristatys universiteto studentai.

Dalyvių gebėjimus bendrauti ir bendradarbiauti, reklamuoti įmonę, jos prekes ar paslaugas, originaliai apipavidalinti stendą vertins Lietuvos verslininkų organizacijų, verslininkų atstovų komisija.

Mugę organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus kolegijos „Simulith“ centras ir Aleksandro Stulginskio universitetas.

Verslo praktinio mokymo firmos tai bendrojo lavinimo, profesinėse, aukštosiose mokyklose, suaugusiųjų rengimo centruose ir universitetuose įkurtos imitacinio verslo įmonės mokiniams, studentams ar suaugusiesiems. Imitacinėje firmoje nėra tikrų materialių prekių, – jos egzistuoja tik dokumentuose ar kataloguose, nenaudojami tikri pinigai. Šių įmonių veiklą Lietuvoje koordinuoja Vilniaus kolegijos „Simulith“ centras, jis yra pasaulinio imitacinių firmų tinklo Europen-Pen International narys. Šis tinklas veikia daugiau nei 60 metų, jame dalyvauja 42 pasaulio šalys ir daugiau nei 7500 verslo praktinio mokymo firmų.

 

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 12 53

El. paštas info@smm.lt