Pranešimai spaudai

2015
spalio
15 d.

Pagalba mokykloms – čia ir dabar

Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai – švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, viceministrės Genoveita Krasauskienė ir Natalja Istomina, ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų specialistai važinės po regionus ir konsultuos švietimo darbuotojus kiekvienam regionui aktualiais švietimo klausimais, mokyklose susitiks su mokiniais, mokytojais. Pirmosios išvažiuojamosios konsultacinės dienos – jau spalio 16 d. Panevėžio apskrityje.

„Tokių konsultacijų niekas nerengė daugelį metų. Norime patys išgirsti iš mokinių, mokytojų, už švietimą atsakingų savivaldybių darbuotojų, merų jų problemas ir nedelsiant į jas reaguoti. Į regionus važiuojame ne tik išklausyti, o iš karto teikti reikalingą pagalbą. Todėl kartu su mumis važiuos įvairių sričių švietimo specialistai, kad problemos būtų pradedamos spręsti čia ir dabar, nieko nelaukiant“, – sako šių dienų iniciatorė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Penktadienį švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, viceministrės G. Krasauskienė ir N. Istomina, ministerijos specialistai lankysis Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio ir Rokiškio mokyklose, vėliau susitiks su savivaldybių merais, švietimo padalinių vadovais.

Per susitikimus mokyklose bus aptariama, kaip sekasi įgyvendinti bendruosiuose ugdymo planuose numatytas galimybes. Ministerijos specialistų komandos konsultuos ugdymo turinio, mokyklos veiklos, pedagogų kvalifikacijos tobulinimo, neformaliojo suaugusiųjų ir vaikų švietimo ir kitais rūpimais klausimais, kuriuos prieš susitikimą pateikė minėtų savivaldybių atstovai.

ŠMM vadovai lankysis Panėvėžio regiono mokyklose
Ministrė  A.Pitrėnienė Viceministrė  G.Krasauskienė Viceministrė  N.Istomina

7:20

Panevėžio r. Vadoklių pagrindinėje mokykloje

8:00

Kupiškio r. Šimonių pagrindinėje mokykloje

8:20  

Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje

9:30  

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijoje

9:30  

Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje

9:30  

Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje

11:10

Panevėžio Skaistakalnio pagrindinėje mokykloje

11:30  

Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinėje mokykloje

11:30  

Pasvalio r. Joniškėlio g. Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje

12:45

Panevėžio profesinio rengimo centre

14:00  

Panevėžio profesinio rengimo centre

14:00  

Panevėžio profesinio rengimo centre

Popietę nuo 14 val. iki 16 val. Panevėžio profesinio mokymo centre vyks susitikimas su Panevėžio apskrities savivaldybių švietimo bendruomenių atstovais: savivaldybių švietimo padalinių darbuotojais, švietimo centrų, pedagoginių psichologinių tarnybų, bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovais. Per susitikimą ministrė A. Pitrėnienė apžvelgs Panevėžio regiono situaciją, bus aptarti šioms savivaldybėms aktualūs klausimai, surengta diskusija, ką savivaldybės ir mokyklos turėtų nuveikti, kad geri darbai būtų matomi ir ateitų iki vaiko. 

Planuojama, kad per šiuos mokslo metus konsultacinės dienos bus surengtos visuose šalies regionuose.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. paštas info@smm.lt