Pranešimai spaudai

2015
spalio
13 d.

Parodą atidariusi ministrė A. Pitrėnienė: „Jeigu myli gimtąjį miestą, stiprėja meilė ir Tėvynei“

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė antradienį dalyvavo respublikinės dailės mokytojų ir mokinių darbų parodos „Gimtasis miestas miniatiūrose“ laureatų apdovanojime Seime.

„Pernai dalyvaudama šios parodos organizavime pasiūliau konkursą rengti respublikiniu mastu. Džiaugiuosi, kad šiais metais taip ir įvyko. Juk kiekvienas myli savo gimtinę, savo gimtąjį miestą, o piešimas – puiki galimybė perteikti savo jausmus. Jei myli savo gimtąjį miestą, stiprėja meilė ir Tėvynei“, - susirinkusiems mokiniams sakė švietimo ir mokslo ministrė.

Parodos globėja A. Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos padėkas ir atminimo dovanas parodos laureatams: Mažeikių r. Ukrinų pagrindinės mokyklos mokinei Godai Urbonaitei, Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinei Monikai Maliaukaitei, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos mokinei Marijai Gužytei, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokiniui Deividui Darbutui ir Vilkaviškio vyskupijos Krikščioniškosios kultūros centro meno mokinei Ramunei Dilbaitei.

Parodos atidaryme dalyvavo ir Seime visą dieną praleidę Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai, jų tėvai ir mokytojai. Po šventės vaikai turėjo galimybę pabendrauti su švietimo ir mokslo ministre. Jie turėjo nemažai klausimų ir nesikuklindami domėjosi, kodėl A. Pitrėnienė tapo Seimo nare, ar patinka čia dirbti, ar nėra sunku ir galiausiai – ar mokykloje ministrė buvo pirmūnė. „Seimo nario darbas yra sunkus, bet mane tėvai išmokė, kad reikia daug dirbti. Tą ir darau. Džiaugiuosi, kad būdama švietimo ir mokslo ministrė galiu padaryti daug daugiau gerų darbų. Mokykloje mokiausi gerai, buvau labai aktyvi, todėl linkiu visiems nebijoti siekti to, ko iš tikrųjų nori“, - linkėjo švietimo ir mokslo ministrė, atsakiusi į visus mokinių klausimus.

Iš viso parodoje „Gimtasis miestas miniatiūrose“ eksponuojama 171 miniatiūra, parodos dalyviai – moksleiviai iš 55 Lietuvos mokyklų ir 40 dailės mokytojų. Paroda Seime bus eksponuojama spalio 12-26 dienomis.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. 8 5 219 1173
El. paštas info@smm.lt