Pranešimai spaudai

2018
lapkričio
14 d.

Prie streiko prisijungusioje Žiežmarių gimnazijoje visų mokytojų atlyginimai vidutiniškai didėjo 100 Eur

autor. Evgenija Levin

Švietimo ir mokslo ministerija tęsia susitikimus su streikuojančių mokyklų pedagogais - šiandien ministerijos atstovas lankėsi Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijoje. Joje mokytoju dirba streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

Šioje mokykloje streikuoja 60 proc. mokytojų. Pamokos vyksta tik 6-10 kl. mokiniams ir užsiėmimai priešmokyklinukams. Pamokų nėra 1-5 klasių mokiniams, 11-12 kl. mokiniai yra gavę užduotis ir mokosi savarankiškai. Nuo pirmadienio į darbą grįžta dalis mokytojų, ir ugdymo procesas bus atnaujintas visose 5-12 klasėse. Iš viso mokykloje mokosi per 500 mokinių.

Įvedus etatinį, kaip informavo mokyklos direktorė, atlyginimai visiems mokytojams didėjo, vieniems daugiau, kitiems mažiau – vidutiniškai 100 Eur.  

„Susitikime mokytojai labiau kėlė ne savo ar mokyklos padėties klausimą, bet kalbėjo apie bendrą situaciją, kad reikėtų pakeitimų nacionaliniu lygiu, pavyzdžiui, kad valandas už pasirengimą pamokoms nustatytų ne kiekviena mokykla, o būtų sutarta nacionaliniu lygiu. Pačioje mokykloje vyrauja tarimosi, bendradarbiavimo kultūra, ir dėl susitarimų problemų nekyla“, - sako mokykloje lankęsis ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Šiandien streikuoja per 20 švietimo įstaigų iš 2000, iš viso jose dirba 45 tūkst. pedagogų.
Rytoj 14 val. etatinio modelio tobulinimo klausimai bus aptariami Švietimo ir mokslo ministerijoje vyksiančiame Etatinio koordinavimo darbo grupės posėdyje, į kurį pakviesti ir visų švietimo profesinių sąjungų atstovai. Tai jau antras šios darbo grupės posėdis, pirmasis susitikimas vyko spalį.

Darbo grupė rengia pasiūlymus dėl etatinio modelio tobulinimo.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1235
El. paštas info@smm.lt