Pranešimai spaudai

2020
birželio
23 d.

Seimas priėmė Sporto įstatymo pataisą: nukentėjusiems nuo pandemijos sportininkams bus pratęstas stipendijų mokėjimas

Aukšto meistriškumo sportininkams, kurie dėl pandemijos negalėjo dalyvauti atidėtose olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, bus ir toliau mokama valstybės stipendija. Tai numato Seimo priimta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengta Sporto įstatymo pataisa.

Kaip pabrėžė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, tokią pataisą ministerija pasiūlė norėdama užtikrinti stabilumą sportininkams, kad jie galėtų koncentruotis į pasiruošimą būsimoms varžyboms, treniruotes.

„Pandemija pakeitė sportininkų planus, sustabdė jų treniruotes. Tačiau jie ir toliau garsins Lietuvos vardą, dalyvaus varžybose – turime užtikrinti visas įmanomas galimybes jiems dirbti savo darbą, grįžti į įprastą ritmą, suteikti finansinį stabilumą“, - sako ministras.

Valstybės stipendijų mokėjimas aukšto meistriškumo sportininkams baigėsi karantino laikotarpiu, kitiems baigsis vasaros pabaigoje. Valstybės stipendija būtų buvusi pratęsiama su sąlyga, jeigu sportininkas būtų parodęs gerus rezultatus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, pasaulio ar Europos čempionatuose.

Šiuo metu teisę gauti valstybinę stipendiją turi šimtas trisdešimt trys aukšto meistriškumo sportininkai.

Įstatymo pakeitime nustatyta, kad sportininkams, kurie dėl nukeltų tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų neteko teisės varžytis jose ir iškovoti laimėjimus, garantuojančius naujos stipendijos mokėjimą, stipendijos bus mokamos iki kito tos pačios kategorijos sporto renginio, kuris vyksta po to sporto renginio, kuriame buvo pasiektas atitinkamas laimėjimas, paskutinės dienos, bet ne ilgiau kaip 2 metus.

Įstatyme įtvirtinta prievolė sportininkams pranešti apie sportinės karjeros pabaigą.

Pratęsus stipendijų mokėjimą sportininkai galės toliau tinkamai ruoštis atstovauti Lietuvai 2021 metais vyksiančiose olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, Europos ir pasaulio čempionatuose.

2020 metais papildomų valstybės biudžeto lėšų šis pakeitimas nepareikalaus.


Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1235