Pranešimai spaudai

2014
rugpjūčio
22 d.

Su mokykliniais autobusais bus įteikti ir alkotesteriai

Rugpjūčio 28 d. 13 val., Nepriklausomybės aikštėje savivaldybių atstovams Švietimo ir mokslo ministerija perduos ne tik naujuosius geltonuosius autobusus, bet įteiks ir alkotesterius.

“Pirmą kartą kartu su autobusais įteikiame ir alkotesterius, kaip vieną iš vairuotojo kontrolės formų, nes be pasitikėjimo vis dėlto reikalinga ir kontrolė. Manau, kad tai dar labiau sustiprins saugų mokinių atvežimą į mokyklą ir į kitus renginius: konkursus, sporto varžybas,” - sako Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis.

Alkotesteriai bus pagalba mokykloms įgyvendinant teisės aktuose numatytą pareigą darbdaviams užtikrinti, kad jų darbuotojai, vairuojantys įmonių, įstaigų, organizacijų transporto priemones, prieš išvykdami į reisą būtų tikrinami dėl neblaivumo.

Savivaldybėms bus perduoti 48 mokykliniai autobusai.
Šiuos „Volkswagen Crafter“ markės autobusus,  kuriuose yra 19 sėdimų vietų mokiniams, atviro konkurso būdu nupirko Švietimo ir mokslo ministerija.
Mokykliniams autobusams įsigyti šiemet buvo skirti 6 milijonai litų.
Švietimo ir mokslo ministerija mokyklinius autobusus perka ir perduoda savivaldybėms nuo 2000 metų. Per tą laiką iš viso nupirktas 691 mokyklinis autobusas.
Dalis autobusų skirti mokiniams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą, pavežti.

Autobusus savivaldybės tradiciškai mokykloms perduos prieš naujus mokslo metus – paskutinę rugpjūčio savaitę.

2013-2014 m. m. mokykliniais autobusais buvo pavežama  per 21 tūkst. 1-12 klasių mokinių.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p. info@smm.lt
Tel. (8 5) 219 1253