Pranešimai spaudai

2018
gegužės
28 d.

Švietimo bendruomenė brėžia ateities mokyklos viziją

Apie 150 švietimo ekspertų, nuomonių lyderių, savivaldybių, mokytojų asociacijų atstovų, moksleivių ir mokytojų pirmadienį dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse „Mokykla 2030“, kur tariasi, diskutuoja, keičiasi įžvalgomis ir teikia siūlymus dėl ateities mokyklos vizijos. „LinkMenų fabrike“ vykstantį renginį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centras.


„Mokykla kuriama ne uždaruose ministerijos kabinetuose, mokykla – tai gyvas organizmas, ir kiekvienas švietimo bendruomenės narys prisideda prie to, kaip ir kuo gyvena mokykla. Švietimas kuria, kreipia kiekvieno piliečio gyvenimą, taip pat veda visos šalies laivą globalios konkurencijos vandenyne. Todėl noriu visus pakviesti burtis, telktis, kalbėtis, diskutuoti, siūlyti, ką turime padaryti šiandien, kad kiekvienas galėtume pasakyti: „Aš kurių ateities mokyklą“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.


Šią kūrybinių dirbtuvių „Mokykla 2030“ idėją palaiko ir EBPO, kurios švietimo ekspertas Andreas Šlaicheris atsiųstame vaizdo įraše šiandien pasveikinęs renginio dalyvius, paragino drąsiai eiti pasirinktu ateities mokyklos kūrimo keliu.
„Turime kurti ateitį ir suteikti galimybes mokytis milijonams, kurie to neturi. Užduotis – ne neįmanomą paversti įmanomu, o įmanomą paversti pasiekiamu. Man atrodo, kad jūsų renginys „Mokykla 2030“ – puikus būdas visa tai pradėti“, - renginio sveikinime sakė A.Šlaicheris.


J.Petrauskienės teigimu, renginyje siūloma, kad mokykla turi keistis, vystytis ir ugdyti šiuolaikinio jauno žmogaus kompetencijas plėtodama šias 4 kryptis:
• Bendrojo ugdymo programų peržiūra (nuo 2020 m. mokyklose turi startuoti visos naujos ugdymo programos; daugiau integruotų ugdymo programų; siekiame informatinio mąstymo pagrindus suteikti jau pradinukams; gamtos mokslų (STEAM) dalykų plėtra ir mokyklų aprūpinimas laboratorine įranga).
• Moksleivių vertinimo sistemos (įvedamas kaupiamasis balas; vertinimo užduotis keisime orientuodami jas į kompetencijų demonstravimą, ne tik faktinių žinių atgaminimą; vertindami turime matyti kiekvieną vaiką ir matuoti kiekvieno vaiko individualią pažangą).
• Mokymo priemonių atnaujinimas (mokyklų aprūpinimas būtina įranga, nauji mokymosi ištekliai (vadovėliai, atviri ištekliai, užduočių bankai).
• Ugdymo formų plėtra (pamokos nebe tik mokykloje, nauja jų geografija ir šiuolaikinės formos; pamokos be namų darbų visos dienos mokykloje; pažangus mokytojų rengimas ir kvalifikacija).

Kūrybinės dirbtuvės „Mokykla 2030“ - tai vienas iš Lietuvos miestuose vykstančių kūrybinių dirbtuvių ciklo renginių, skirtų išgirsti švietimo bendruomenės ir visuomenės nuomonę bei siūlymus, kokią ateities mokyklą kuriame.

 

Komunikacijos skyrius
El.p. info@smm.lt
Tel. (8 5) 2191235

 

Paieška