Pranešimai spaudai

2016
birželio
15 d.

Švietimo ir mokslo ministerija tęsia susitikimus su jaunaisiais mokytojais

Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykusiame susitikime dalyvavę lietuvių kalbos, prancūzų kalbos, istorijos, matematikos, etikos, chemijos, dailės ir kitų dalykų jauni mokytojai sakė laukiantys Rugsėjo 1-osios, kad su malonumu tęstų darbą savo mokyklose. 

 

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė domėjosi, kaip jiems sekėsi pirmaisiais darbo mokykloje metais, teiravosi nuomonės apie lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos brandos egzaminus. „Linkiu, kad rugsėjį pasitiktumėte sklidini naujų idėjų ir minčių, gerų emocijų, nes tada ir vaikams būsite įdomūs“, – sakė ministrė.

 

Susitikimas su jaunaisiais mokytojais – ketvirtas per šiuos mokslo metus. Juos numatoma tęsti ir ateityje. Mokytojų nuomone, nereikėtų apsiriboti tiktai ką tik pradėjusiais dirbti mokytojais ir į reguliarius ministerijos atstovų ir jaunų mokytojų susitikimus kviesti bent 3–4 metus dirbančius mokytojus. Taip pat siūlyta, kad tokiuose susitikimuose ar seminaruose dalyvautų „Vaikų linijos“ ar „Jaunimo linijos“ psichologas, kuris, žinodamas vaikų ir jaunimo problemas, patartų, į ką būtų svarbu atkreipti dėmesį mokykloje, kad mokiniai jaustųsi saugūs ir priimami. Išsakytas ir siūlymas į susitikimus pakviesti aukštųjų mokyklų dėstytojus ir ilgą darbo patirtį turinčius mokytojus.

 

Jauniems mokytojams taip pat buvo įdomi tema, kaip strateginiai, teisiniai švietimo dokumentai gali būti taikomi praktiniame mokytojų darbe. Po pastarojo pokalbio jie sakė jaučiasi daug saugesni ir gavę ministerijos pritarimą savo idėjoms. Nes kai kuriose mokyklose į inovatyvias jaunų mokytojų idėjas administracija žiūri per daug atsargiai.          

 

Pernai po studijų dirbti į mokyklas atėjo 150 aukštųjų mokyklų absolventų, daugiausia pradinių klasių mokytojų ir specialiųjų pedagogų. Manoma, kad kitąmet mokyklos pasipildys panašiu skaičiumi jaunų pedagogų.

 

Švietimo ir mokslo ministerija nuo pernai reguliariai per mokslo metus rengia susitikimus su pradėjusiais dirbti mokytojais.

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt

Paieška