Pranešimai spaudai

2017
kovo
09 d.

Švietimo ir mokslo ministerijoje – diskusija apie inovacijas Lietuvos mokyklose

Kovo 9 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Europos Komisijos studija apie inovatyvių mokymo metodų ir mokyklų organizavimo praktikų sklaidą 39 pasaulio šalyse. Po pristatymo vyko diskusija, kurios tikslas – pasidalinti patirtimi diegiant ir skleidžiant inovacijas Lietuvos mokyklose, aptarti kylančius iššūkius ir sėkmės veiksnius, numatyti reikalingus pokyčius.

Diskusijoje dalyvavo mokyklų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės nariai, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Tyrėjai pristatė pirminius visos studijos ir Lietuvos atvejo analizės rezultatus. Detaliai analizei buvo pasirinktos 24 mokyklos iš 12 ES šalių, turinčios tvarių inovacijų diegimo bei jų sklaidos patirties. Tarp jų – dvi Lietuvos mokyklos: Panevėžio Vyturio progimnazija ir Šiaulių Salduvės progimnazija.

Diskusijoje kelti klausimai – kaip sukurti aplinką, kuri būtų atvira ir palanki inovacijoms? Kaip ugdyti inovacijas skatinančią kultūrą sisteminiu ir mokyklų lygmeniu? Pristatytos skirtingos nuomonės, inicijuotas dialogas tarp skirtingų interesų grupių, aptarti veiksmai, kurių būtų galima imtis nacionaliniu, savivaldybės ar mokyklos lygmenimi.

Tyrimą Lietuvoje atlieka Viešosios politikos ir vadybos institutas (PPMI). Detalūs studijos rezultatai bus skelbiami 2018 m. pradžioje.

Daugiau informacijos apie tyrimą: Viešosios politikos ir vadybos instituto tyrėja Greta Mackonytė,  el.paštas greta@ppmi.lt.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt