Pranešimai spaudai

2016
gegužės
02 d.

Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos – raštingiausiems mokiniams

autor. Robertas Dačkus

Geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusieji mokiniai Prezidentūroje apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos prizais.

„Nacionalinis diktantas neabejotinai padeda ugdyti Lietuvos kultūros žmogų. Šis konkursas nėra tik skyrybos ir rašybos mokėjimo patikrinimas. Nacionalinis diktantas vienija mus ne tik savo tekstu, kurį vienu metu rašo tūkstančiai jaunų ir vyresnių žmonių Lietuvoje ir užsienyje, bet  ir nematoma, tik juntama meilės  jungtimi savo Tėvynei, savo kalbai,“- sveikindama Nacionalinio diktanto konkurso laimėtojus sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Laimėtojais mokinių kategorijoje  tapo:  Adriana Otilija Vilkaitė, Vilniaus licėjaus mokinė (mokyt. Asta Karaliūtė-Bredelienė), Rūta Martišiūtė, VDU „Rasos“ gimnazijos mokinė (mokyt. Danutė Narbutavičienė), Emilė Znutaitė, Vilniaus licėjaus mokinė (mokyt. Aida Balčiūnienė), Damilė Martinaitytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinė ( mokyt. Audronė Ganusauskienė). Visi jie apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos dovanomis.

Diktanto konkurse dalyvavusiai raštingiausiai Lietuvos mokyklos klasei -  Vilniaus licėjaus 1A klasei (mokyt. Rima Mackevičienė)  - Švietimo ir mokslo ministerija dovanoja dviejų dienų kelionę  po Kuršių Neriją. Net aštuoni šios klasės mokiniai pateko į Nacionalinio diktanto finalą.

Diktanto konkurse aktyviausiai dalyvavusiai Lietuvos mokyklos klasei - Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos 4 G klasei (mokyt. Laima Noreikienė) - Švietimo ir mokslo ministerija dovanoja 3 tomų leidinį „Didžioji Lietuva“.

Aktyviai diktante dalyvavo ir bendrojo ugdymo mokyklos bei lituanistinės mokyklos užsienyje. Švietimo ir mokslo ministerija penkiems mažiausiai klaidų diktante padariusiems mokiniams dovanos edukacinę kelionę į Lietuvą.

Diktanto konkurse dalyvavo per 100 šalies mokyklų. Aktyviausiai diktantą rašė Kauno, Klaipėdos, Panevėžio mokyklų mokiniai.

Diktantas trečią kartą buvo rašomas ir  Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Iš viso Nacionalinį diktantą rašė per 8 tūkst. žmonių Lietuvoje ir užsienyje.

Švietimo ir mokslo ministerija yra Nacionalinio diktanto konkurso partnerė, jo organizatorius -  VšĮ Pilietinės minties institutas.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

E.p.info@smm.lt
Tel. (8 5) 219 1253