Pranešimai spaudai

2015
spalio
23 d.

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė Telšių rajonui atvežė tris geras naujienas

Penktadienio rytą Vyriausybėje su premjeru Algirdu Butkevičiumi, finansų ministru Rimantu Šadžiumi ir Lietuvos švietimo profesinėmis sąjungomis pradėjusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė per susitikimą pasiektus sutarimus „atvežė“ į Telšių rajoną. Čia ministrė aplankė Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus ir Telšių „Džiugo“ gimnazijas, bendravo su jų mokytojais ir mokiniais. Vėliau ministrė Telšių rajono savivaldybėje susitiko su švietimo įstaigų vadovais, mokytojais, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo nariais ir gyventojais.

„Turiu kelias geras naujienas: nuo sausio 1 dienos kils visų mokytojų atlyginimai, o penkiose savivaldybėse tikrai bus išbandoma eksperimentinė klasės krepšelio metodika. Tai sutarėme per šiandienos susitikimą pas premjerą. Be to, netrukus paskelbsime mokyklų bendruomenėms skirtą konkursą“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Kiek augs mokytojų atlyginimai, ministrė kol kas negalėjo pasakyti. Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Vyriausybe bei Finansų ministerija ieškos tam reikalingų lėšų, tačiau visa tai bus daroma jau esamų planuojamo biudžeto išlaidų rėmuose, nes išlaidos daugiau didėti nebegali. Kad minimali mokytojų tarnybinių koeficientų riba būtų pakelta iki vidurkio, jų darbo užmokestį reikėtų padidinti 5 proc. Tam reikėtų skirti 18,3 mln. eurų.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimas šiemet jau buvo padidintas 10 proc., nuo 2016 metų jis kils dar iki 5 proc. Kitąmet toliau bus finansuojamas ir fondas pedagogams, dėl pensinio amžiaus paliekantiems švietimo sistemą.

Pilotiniam klasės krepšelio projektui papildomai reikia skirti 3,75 mln. eurų. Nuo sausio 1 dienos jis bus išbandomas penkiose savivaldybėse.

Susitikimų su švietimo bendruomenėmis gimnazijose ir Telšių rajono savivaldybėje metu taip pat kalbėta apie profesinį orientavimą mokyklose, neformalųjį švietimą, mokyklų išorinį vertinimą.

Telšių rajono savivaldybėje yra 40 švietimo įstaigų, iš jų 7 gimnazijos, 10 pagrindinių, 1 progimnazija, 2 pradinės. Pagal bendrojo ugdymo programą rajone ugdomi 5232 mokiniai, 60 proc. jų dalyvauja neformaliajame švietime. Telšių rajono abiturientų valstybinių brandos egzaminų išlaikymo procentas per pastaruosius trejus metus yra geresnis už šalies vidurkį. Šiemet 43 proc. Telšių rajono abiturientų įstojo į universitetus, 33 proc. – į aukštąsias neuniversitetines mokyklas ir 6 proc. – į profesines mokyklas.
 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. paštas info@smm.lt