Pranešimai spaudai

2016
gegužės
12 d.

Teatrų festivalyje - studentai iš Gruzijos vaidins lietuviškai

Šią savaitę Lietuvoje svečiuojasi studentų  grupė iš Gruzijos - Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai. Jie dalyvaus Anykščiuose vyksiančiame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „ARTimi 2016“. Centro studentai gegužės 14 d. 19 val. Anykščių kultūros centre  vaidins spektaklį „Sapnas“, kurio autorius ir režisierius Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir dėstytojas prof. dr. Vidas Kavaliauskas. Spektaklis vyks lietuvių kalba.

Lietuvoje viešintys studentai  iš Gruzijos lankosi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, domisi studijų Lietuvoje galimybėmis, susitinka su studentų atstovybės atstovais. Jie taip pat dalyvaus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Anykščių A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus  edukacinėse programose.
Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentų edukacinę veiklą Lietuvoje, dalyvavimą tarptautiniame teatrų festivalyje  finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija.

Gruzijos technikos universitete 2012 m. šio universiteto prašymu ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu atidarytas Lietuvių kalbos ir kultūros centras. Jam nuo pat įkūrimo vadovauja Lietuvos edukologijos universiteto profesorius dr. Vidas Kavaliauskas. Švietimo ir mokslo ministerija kasmet remia šio centro veiklą. Šiuo metu lietuvių kalbos ir kultūros čia mokosi per 70 studentų iš įvairių Gruzijos universitetų. Keletas buvusių centro studentų sėkmingai studijuoja Lietuvos aukštosiose mokyklose.


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. paštas info@smm.lt