Pranešimai spaudai

2015
spalio
05 d.

Viceministrė Natalja Istomina Vilniaus inžinerijos licėjuje atidarė „Pusryčių klubą“

Viceministrė Natalja Istomina

Vilniaus inžinerijos licėjuje švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina atidarė „Pusryčių klubą“. Netradicinius pusryčius bendrojo ugdymo mokyklose organizuos sveikos gyvensenos ugdymo programoje „Sveikatiada“ dirbantys žmonės, specialiose pamokose dalyvaus žinomi sportininkai.

Iniciatyva „Pusryčių klubas“ vyks spalio ir lapkričio mėnesiais šešiose sostinės mokyklose, kuriose mokoma pagal pagrindinio ugdymo programą. Žaisdami vaikai sužinos, kurie produktai suteikia energijos, patys ieškos atsakymų, kaip priprasti pusryčiauti. Sportininkai pamokose dalysis pusryčių receptais, pasakos vaikams, kodėl pusryčiai svarbūs siekiant sportinių rezultatų ir kasdienei gerai savijautai. Mokiniai specialiuose kalendoriuose kasdien žymės, ką valgė pusryčiams, o vėliau aptars juos su specialistais. Projekto pabaigoje vyks renginys, kuriame  vaikai patys gamins rytinius valgius ir jais vaišins bendramokslius ir tėvus. Planuojama, kad projekte dalyvaus daugiau nei 600 penktų klasių mokinių.

Tikimasi, kad pasibaigus iniciatyvai projekte dalyvavę vaikai pamėgs pusryčius ir iš namų į mokyklą neišeis nepapusryčiavę. Dabar du iš penkių mokinių kas rytą eina į mokyklą nepusryčiavę. Tokius rezultatus rugsėjo mėnesį pateikė Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. Apklausa taip pat parodė, kad kuo vyresni mokiniai, tuo mažesnė jų dalis kasdien valgo pusryčius. 

Anot dietologės Evelinos Cikanavičiūtės, jei vaikas atsisako pusryčių, tėvams reikėtų sunerimti – gali būti, kad nevalgymo priežastys psichologinės, pavyzdžiui, jaudulys, laukiant sudėtingo kontrolinio, gal nesiseka mokykloje, nesutaria su kitais vaikais, gal netgi kenčia nuo patyčių.  

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Mokyklų tinklui priklauso 550 Lietuvos mokyklų, jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 12 000 vaikų.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. paštas info@smm.lt