Pranešimai spaudai

2019
gruodžio
04 d.

Vilniuje surengta kovos su manipuliavimu sporto varžybose informuotumo didinimo sesija Lietuvos teisėsaugos institucijoms

Šią savaitę, gruodžio 2–4 d., Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos sporto centras ir Sporto integralumo kovai su korupcija fondas „CSCF Foundation“ Vilniuje surengė „Integrisport“ Erasmus+ projekto, skirto kovos su manipuliavimu sporto varžybose ir susitarimais dėl sporto varžybų baigties, sesiją Lietuvos teisėsaugos institucijoms.

Tris dienas trukusiame renginyje, kuris organizuotas įgyvendinant ES finansuojamą „Integrisport“ Erasmus+ projektą, Lietuvos teisėsaugos ir teisminių institucijų atstovai aktyviai aptarė ir išklausė nuomones apie tai, kaip kovoti su manipuliavimu sporto varžybose, ir kaip kovojant su šiuo itin pavojingu reiškiniu reikėtų bendradarbiauti su vietinėmis ir tarptautinėmis suinteresuotosiomis šalimis.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė pabrėžė, kad kovojant su grėsmėmis, kurios kyla sporto integralumui, labai svarbu suvienyti jėgas.

„Sportas yra susijęs su daugeliu kitų sektorių ir aš tikiuosi, kad ši sesija padės Lietuvos teisėsaugos pareigūnams atpažinti susitarimų dėl varžybų baigties modelius. Tuo pačiu metu ši sesija suteikia puikią galimybę stiprinti nacionalinį ir tarptautinį bendradarbiavimą bei keistis gera praktika“, - sakė K. Tiesnesytė.

Apie manipuliavimo sporto varžybose problemą kalbėjo Lietuvos futbolo federacijos, Lošimų priežiūros tarnybos bei tarptautinių organizacijų – „EU Athletes“, Pasaulinės loterijų stebėjimo sistemos ir „Integrisport“ Erasmus+ projekto koordinatoriaus – Sporto integralumo kovai su korupcija fondo „CSCF Foundation“ atstovai.

„Bylose dėl manipuliavimo sporto varžybose baudžiamasis procesas yra unikalus, nes nusikaltimai dažnai būna padaryti vienoje ar netgi keliose šalyse ir vienaip ar kitaip susiję su privataus sektoriaus kompetencijomis, iš kurių viena yra sportas. Būtent todėl kovojant su šiuo reiškiniu gyvybiškai svarbią reikšmę turi teisėsaugos ir teisminių institucijų bei kitų valdžios įstaigų ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu,“ – kalbėjo CSCF direktorius ir „Integrisport“ Erasmus+ projekto vadovas Norbertas Rubicsekas.

Europos Taryba, kuri yra „Integrisport“ Erasmus+ projekto rėmėja, supažindino su Konvencija dėl kovos su manipuliavimu sporto varžybomis ir pristatė tarptautinį bendradarbiavimo šioje srityje aspektą.

„Integrisport“ informuotumo didinimo sesijas rengia kiekviena valstybė - projekto partnerė. Jos suteikia galimybę teisėsaugos pareigūnams ir teisminėms institucijoms geriau suprasti pavojus sportui ir visuomenei, kuriuos kelia manipuliavimas sporto varžybomis, ir imtis veiksmų kovojant su šiuo reiškiniu.

Projekto, kurį remia Europos Taryba (ET), koordinatorius – Sporto integralumo kovai su korupcija fondas „Stichting CSCF“. „Integrisport“ yra ir ET projekto KCOOS+ partneris.

 

Kita informuotumo didinimo sesija įvyks 2020 m. vasario mėn. Helsinkyje.

 

Daugiau informacijos apie projektą:

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=w_grt-3moW0&feature=emb_logo

 

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 2191235

El.p.info@smm.lt