Pranešimai spaudai

2018
liepos
31 d.

Pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai

autor. LRV spaudos tarnyba

Liepos 31 d. Valdovų rūmuose pagerbti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai, profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventai. Abiturientus pasveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Šimtukai vainikuoja ilgametį darbą ir gebėjimą siekti ambicingų tikslų. Džiaugiuosi galėdama pasveikinti ne tik šimtukininkus, bet ir jų mokytojus ir tėvus, kurie neabejotinai prisidėjo prie abiturientų pasiekimų. Linkiu, kad puikūs egzaminų rezultatai tiestų kelią į sėkmingą ateitį, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. – Šimtukai randasi visur, kur yra gabių, motyvuotų, darbščių jaunų žmonių – rezultatai rodo, kad jų yra visoje Lietuvoje.“

Lyginant su praėjusiais metais, šimto balų įvertinimus gavusių abiturientų skaičius šoktelėjo: 2017 metais 1733 mokiniai gavo 2321 šimto balų įvertinimą, šiemet net 1933 mokiniai iš viso gavo 2424 šimtukus. 289 abiturientai gavo po du šimto balų įvertinimus, 17 mokinių – po keturis šimtukus ir 76 mokiniai gavo po tris šimto balų įvertinimus. Labiausiai sėkmė nusišypsojo Vilniaus Gabijos gimnazijos abiturientei Rūtai Leiputei, gavusiai 5 šimtukus. Bent po vienas šimto balų įvertinimas gautas 56 savivaldybėse iš 60.

Į pagerbimo ceremoniją Valdovų rūmuose pakviesti 10 geriausiai profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusių profesinio mokymo įstaigų absolventų (kurių brandos egzaminų rezultatai taip pat geri), 4 tarptautinio bakalaureato programą geriausiai baigusieji abiturientai ir 108 mokiniai, iš trijų ar daugiau valstybinių brandos egzaminų gavę šimto balų įvertinimus. Abiturientai, gavę vieną ar du šimto balų įvertinimus, pagerbiami savo savivaldybėse.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1173